Triatlonisté odlétají k protinožcům

18.11.2003 -
Čeští triatlonoví reprezentanti Martin Krňávek a Vendula Frintová odletí zítra společně s koordinátorem seniorské reprezentace Jiřím Jelínkem do Austrálie. Hlavním cílem je účast na mistrovství světa v Queenstownu na Novém Zélandu, kde se k výpravě připojí další čeští reprezentanti Jan Řehula a Tereza Macel. "Letíme nejprve do australského Geelongu, kde se v neděli Krňávek s Frintovou zúčastní závodu Světového poháru. (Jaroslav Pomp, ČSTT)

Čeští triatlonoví reprezentanti Martin Krňávek a Vendula Frintová odletí zítra společně s koordinátorem seniorské reprezentace Jiřím Jelínkem do Austrálie. Hlavním cílem je účast na mistrovství světa v Queenstownu na Novém Zélandu, kde se k výpravě připojí další čeští reprezentanti Jan Řehula a Tereza Macel.

"Letíme nejprve do australského Geelongu, kde se v neděli Krňávek s Frintovou zúčastní závodu Světového poháru. Prvního prosince se pak přesuneme do dějiště světového šampionátu v Queeenstownu," uvedl Jiří Jelínek. Účast je skromná vzhledem k pozdnímu termínu, který nezapadá řadě nejen českých závodníků do rámce olympijské přípravy. Na dalším MS v květnovém termínu na Madeiře by již měla být česká reprezentační elita v kompletním složení.

V závodě SP v Geelongu měl startovat původně i Řehula, ale stejně jako Macel dal přednost přípravě na MS. Bronzový medailista z olympiády v Sydney Jan Řehula opět vsadil na australský model přípravy pod vedením trenéra Suttera.

"Na MS může mít medailové ambice v kategorii K 23 Vendula Frintová, ale hodně bude záležet na plavání. Může jí pomoci, že se poplave v neoprénech. Šance ostatních v seniorské kategorii jsou otevřené, bude záležet na konkurenci. Ale od Martina Krňávka očekávám na MS umístění do patnáctého místa, důležité body pro účast na olympiádě by měl získat i Řehula," uvedl Jiří Jelínek. Trojčlenná výprava se vrací do vlasti ihned po skončení šampionátu. Řehula zůstává v Austrálii, Macel odcestuje domů do Kanady.

Hodnocení:
Přečteno 36x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.