Karlovy Vary získaly Světový pohár v triatlonu

5.11.2003 -
Karlovarský triatlon vkročí v příštím olympijském roce pod pozměněným názvem Carlsbad ITU World Cup do elitní společnosti závodů seriálu Světového poháru nejvyšší kategorie. Bude to historicky první závod SP kategorie A na území České republiky. O úspěchu českého triatlonu rozhodli představitelé Světové triatlonové unie ITU na zasedání v Aténách. (Jaroslav Pomp)
Karlovarský triatlon vkročí v příštím olympijském roce pod pozměněným názvem Carlsbad ITU World Cup do elitní společnosti závodů seriálu Světového poháru nejvyšší kategorie. Bude to historicky první závod SP kategorie A na území České republiky. O úspěchu českého triatlonu rozhodli představitelé Světové triatlonové unie ITU na zasedání v Aténách.

Karlovy Vary kandidovaly do SP poprvé a ihned slavily úspěch. „Vnímáme zařazení do Světového poháru jako ocenění deseti úspěšných let Carlsbad Triathlonu a splnění našeho postupného cíle. Tím dalším je pořadatelství mistrovství světa,“ uvedl šéf závodu Martin Plecitý.

Carlstad Triathlon před deseti lety odstartoval vzestup jako závod Českého poháru, poté vstoupil do seriálu ETU Prestige Race, ETU European Cup a vrcholem bylo dvojnásobné pořadatelství mistrovství Evropy v letech 2001 a 2003. Karlovy Vary se staly jediným opakovaným pořadatelem ME v olympijském triatlonu v dosavadní historii. Představitelé ITU i závodnici oceňují na karlovarském závodu zejména spravedlivé a bezpečně zajištěné tratě, špičkovou organizaci, výbornou atmosféru a krásné kulisy lázeňského centra.

V souboji o Světový pohár 2004 z nových kandidátů uspěly vedle Karlových Varů ještě Sydney, Ženeva a Tongyeyong (Jižní Korea), neúspěšnými uchazeči byly Los Angeles, Antverpy, Maastricht a Moskva. Vedle nováčků budou v seriálu SP 2004 zastoupeni následující pořadatelé: Ishigaki (Japonsko), St. Anthony´s (Florida, USA), Gamagori (Japonsko), Edmonton (Kanada), Manchester (Anglie), Tiszaujváros (Maďarsko), New York (USA), Hamburg (Německo), Nice (Francie), Madrid (Španělsko), Cancún (Mexiko) a Rio de Janeiro (Brazílie). Speciální bodovou škálu bude servírovat Funchal (Madeira, Portugalsko), kde se v příštím roce v dubnu a květnu uskuteční ME i MS.

Přesná data konání závodů SP budou stanovena do konce roku. Předpokládá se, že Carlsbad ITU World Cup se uskuteční ve dnech 3. – 5. září 2004, krátce po LOH v Aténách, a bude první odvetou světové elity po olympijském závodě v triatlonu.

Hodnocení:
Přečteno 306x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.6.23Společné soustředění jsou prostě OHROMNÉ, říká Petr Bludský
5.6.23Tragický IRONMAN Hamburg
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri