Labe Tri Club, opory Vodehnal a Frintová

12.10.2003 -
Hradec Králové - Tradiční závod a po něm vyhodnocení sezóny provedl v sobotu 11.října Labe Tri Club Hradec Králové na Novém Hradci Králové. Oddílový duatlon se uskutečnil na již tradičních tratích, a to 3,1 kilometru krosového běhu, 14 kilometrů cyklistiky na třech členitých okruzích po Novém Hradci Králové s půlkilometrovým strmým výjezdem v každém kole a závěrečný kros na 3,1 kilometru. Roli hlavního (Josef Krátký)
Hradec Králové - Tradiční závod a po něm vyhodnocení sezóny provedl v sobotu 11.října Labe Tri Club Hradec Králové na Novém Hradci Králové.

Oddílový duatlon se uskutečnil na již tradičních tratích, a to 3,1 kilometru krosového běhu, 14 kilometrů cyklistiky na třech členitých okruzích po Novém Hradci Králové s půlkilometrovým strmým výjezdem v každém kole a závěrečný kros na 3,1 kilometru. Roli hlavního favorita již potřetí za sebou splnil lídr oddílu Jan Vodehnal. V nohou měl sice dopolední desítku v Novém Městě nad Metují (druhé místo za Wallefelsem), ale bylo vidět, že na něm závod nezanechal žádné stopy únavy. Navíc se kolem něho točila skupinka "manažerů" s kameramanem, kterým ochotně pózoval. Na otázku "Co se to děje ?" jsme se konkerétní odpovědi nedočkali. "Mohu asi říci pouze to, že pracuji na určitém projektu, který by mi dost pomohl," řekl jeden z našich nejlepších triatlonistů, který poté co mu nebyla prodloužena smlouva ve školství pracuje ve firmě svého otce. V duatlonu Vodehnal kontroloval v běhu situaci načele startovního pole, v kole deklasoval soupeře a závěrečný běh vyklusal. "Šetřil jsem se, protože zítra běžím Velkou cenu Monaka, desetikilometrový kros u Slatiňan, a chci potřetí za sebou zvítězit (což se mu povedlo)."

Při hodnocení sezóny převládla ze strany vedení oddílu, který má 53 členů, spokojenost. "Podařilo se nám obhájit loňskou pozici druhého nejlepšího oddílu v České republice za brněnským Olympo týmem," konstatoval předseda oddílu pan Mader. Největšího úspěchu na domácí půdě dosáhla Vendula Frintová, která se stala absolutní vítězkou šampionátu v krátkém triatlonu. Vyhrála Mistrovství Evropy do 23 let a byla členkou vítězného družstva na Mistrovství Evropy dospělých v Karlových Varech.
 
Z mužů dal o sobě vědět nejvíce Jan Vodehnal, který obsadil třetí místo ve Světovém poháru v dlouhém triatlonu. Navíc má ve své sbírce bronzovou medaili ze soutěže družstev v rámci Mistrovství světa v dlouhém triatlonu a stříbrnou ze stejné soutěže v rámci Mistrovství Evropy, v němž byl jako jednotlivec pátý.

Výsledky duatlonu: 1. Vodehnal 48:30 minuty, 2. Jindra 48:55, 3. Kubíček 50:12, 4. Kavan 51:12, 5. Šubert 51:30. 

Hodnocení:
Přečteno 130x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.