Premiéra PRE vodáckého triatlonu

1.10.2003 -
V sobotu se poblíž Veselí nad Lužnicí uskutečnila díky podpoře PRE česká premiéra vodáckého triatlonu. Závodníci absolvovali 3 km běhu následované 12 km na horském kole a 2 km jízdy na kajaku. První pohled na disciplíny a jejich kombinaci možná neasociuje slovo triatlon, ale v USA se obdobný závod v letošním roce konal již po třicáté. PRE vodácký triatlon se odehrával v příjemném prostředí bývalé pískovny. Běh i cyklistika byly po absolutní rovině a písčitém podkladu. (PhDr. Jiří Suchý)
V sobotu se poblíž Veselí nad Lužnicí uskutečnila díky podpoře PRE česká premiéra vodáckého triatlonu. Závodníci absolvovali 3 km běhu následované 12 km na horském kole a 2 km jízdy na kajaku. První pohled na disciplíny  a jejich kombinaci možná neasociuje slovo triatlon, ale v USA se obdobný závod v letošním roce konal již po třicáté.

PRE vodácký triatlon se odehrával v příjemném prostředí bývalé pískovny. Běh i cyklistika byly po absolutní rovině a písčitém podkladu. Vedení se hned po startu ujal mnohonásobný mistr světa v kvadriatlonu M. Podborský. Horské kolo svědčilo více P. Polívkovi, který za velkého úsilí Podborského krátce před koncem cyklistické části dostihl. První kilometr závěrečné disciplíny mu „jel na vlně“, ale pak Podborský Polívkovi nastoupil a nenechal nikoho na pochybách o svém celkovém prvenství. Petr  Polívka, který se pilně připravuje na říjnové MS v terénním triatlonu, se umístil na druhém místě a zvítězil v kategorii nad 40 let. Pěkné třetí místo obsadil letitý účastník mnoha sportovních akcí Tonda Mráz. V ženách zvítězila místní závodnice Lenka Langerová.

Nejvíce startujících bylo v kategorii družstev, která byla tří a čtyřčlenná (dva členové jeli na kanoi), zde zvítězili závodníci z pořádajícího PRE teamu (I). PRE také uhradí M. Podborskému cestu na 31. ročník vodáckého triatlonu v Sacramentu (Kalifornie) – všichni budeme jistě příští rok držet našemu zástupci palce!

Výtěžek ze startovného, který byl znásoben dvěma, byl předán Veselí nad Lužnicí jako příspěvek na sanaci loňských ničivých povodní. Závod proběhl za krásného počasí a spokojenosti všech účastníků, kteří se již těší na další ročník. První ohlasy naznačují, že se příštího ročníku zúčastní několikanásobně větší počet závodníků.