Dva české tituly ve dvou dnech získal Author

11.08.2003 -
sobotu vyhrál železný muž Petr Vabroušek, v neděli duatlonista Daniel Fekl. A pokud by o následujícím víkendu na domácí půdě v Praze triumfoval i Jan Řehula na olympijské trati, slavil by se vítězný hattrick hned v prvním roce existence klubu.Vabroušek dosáhl úžasného výkonu. V tropickém vedru zajel nejlepší čas na českém území všech dob 8:38:24. Což dokázal jen pět dní poté, co na stejně dlouhé trati v Dánsku vybojoval 4. místo na mistrovství Evropy.

V sobotu vyhrál železný muž Petr Vabroušek, v neděli duatlonista Daniel Fekl. A pokud by o následujícím víkendu na domácí půdě v Praze triumfoval i Jan Řehula na olympijské trati, slavil by se vítězný hattrick hned v prvním roce existence klubu.

Vabroušek dosáhl úžasného výkonu. V tropickém vedru zajel nejlepší čas na českém území všech dob 8:38:24. Což dokázal jen pět dní poté, co na stejně dlouhé trati v Dánsku vybojoval 4. místo na mistrovství Evropy.

„Dobře jsem odpočíval a závod jsem jel rozumně, s cílem nezničit se,“ vyprávěl.
Po plavání v Máchově jezeře ztrácel tři a půl minuty na vedoucího Cikrta, který se udržel v čele i po kole. „Ale možná to přepálil, hlídal jsem si odstup,“ říkal Vabroušek.

V běhu ho začal zezadu pronásledovat Vydra, ale elitní český Ironman náskok uhájil. „Děkuji oběma, že mi pomohli k času,“ vzkázal.

Pražan David Vydra, bratr atleta Lukáše, dosáhl svého nejlepšího výsledku na domácí scéně.
Kromě slunce závodníci soupeřili i s děravým asfaltem, šestnáctkrát překonávali železniční přejezd. A ve smrtelném horku pořadatelé nenachystali osvěžující houbičky, které bývají všude samozřejmostí...

Duatlonisté zahájili v Doksech druhou polovinu sezony. „Naposledy jsem závodil před dvěma měsíci ve Švýcarsku s Vansteelantem,“ připomenul Fekl legendárního šampiona.

V závěru prvního běhu roztrhal pole, z něhož odstoupil obhájce titulu Chroustovský. Na kole se sjela skupinka, z níž na 30. km poodjeli favorité Fekl s Minaříkem a Kubíčkem. Ve druhém běhu utekl Fekl o téměř dvě minuty.

 „Trénoval jsem tři týdny v Tatrách s atlety Dukly a pak se železným mužem Vydrou,“ hledal Fekl zdroj skvělé formy. Teď ho čeká na podzim evropské i světové mistrovství. A pak? „Asi začnu plavat. Nic jiného mi nezbyde. Duatlon nějak skomírá.“

Hodnocení:
Přečteno 55x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.