Velká cena Kovosvit Tábor – neděle 3. srpna

4.08.2003 -
Velká cena Kovosvit Tábor – neděle 3. srpna + foto.Triatlon6. závod PREcup ČP v triatlonu se tuto neděli odehrál v Táboře. Hezké prostředí husitského města, tradičně precizní organizace, ale i tropické vedro čekalo na účastníky již 21. ročníků Táborského triatlonu, závodu s jednou z nejdelších tradic u nás. Předehru hlavnímu závodu zajistily soutěže žákovských, dorosteneckých a juniorských kategorií.Vzhledem k tomu, že tři předchozí závody kategorie Elite nebyly pořadateli uskutečněny jako ČP (Liberec, Brno, Poděbrady), (Ruda Slaba)
6. závod PREcup ČP v triatlonu se tuto neděli odehrál v Táboře. Hezké prostředí husitského města, tradičně precizní organizace, ale i tropické vedro čekalo na účastníky již 21. ročníků Táborského triatlonu, závodu s jednou z nejdelších tradic u nás. Předehru hlavnímu závodu zajistily soutěže žákovských, dorosteneckých a juniorských kategorií.

Vzhledem k tomu, že tři předchozí závody kategorie Elite nebyly pořadateli uskutečněny jako ČP (Liberec,  Brno, Poděbrady), měli závodníci od Plzeňského triatlonu (květen) teprve podruhé možnost započítat body do hodnocení Českého poháru v této kategorii.

Triatlonisty čekalo v hlavním závodě 1,5 km ve 2 okruzích, 200 m dlouhý přeběh do depa, 36 km cyklistiky ve 3 okruzích a 10 km běhu ve 4 okruzích. Vzhledem k tropickému počasí řada závodníků také nedokončila a někteří museli být v cíli ošetřeni zdravotnickým personálem.

Při neúčasti řady reprezentantů, kteří ve stejném termínu startovali na mezinárodních akcích, neměl hlavní závod mužské kategorie jasného favorita. Po plavecké části se vytvořila čtyřčlenná skupinka (P. Bureš, J. Čelůstka, M. Matula, R. Milichovský), ta však byla v závěru cyklistiky dojeta a tradičně se rozhodovalo až v běhu. Nejvíce sil, schopnost závodit v extrémním teplu a svojí současnou vynikající formu prokázal Petr Bureš (ACIS PF Plzeň), jako 2. doběhl Tomáš Klíma (OLYMPO Team) a na 3. místě bodoval Milan Kulman (PILKINGTON TK). Mezi prvních 12 závodníků v cíli se vešli pouze 2 borci starší 23 let – Milan Kulman a Martin Matula (na 8. místě, SK TT Kovosvit).

V závodě žen své papírové předpoklady potvrdila 1. místem Vendula Trnková (AUTHOR Triatlon Praha) Již při plavání se utrhla spolu s Evou Novákovou (Junior Team 2008) a spoluprací v cyklistické části získaly více než pětiminutový náskok na jejich pronásledovatelky před závěrečným během. Na 3. místo se vypracovala zástupkyně dlouhého triatlonu Gabriela Loskotová (AXIOM OrBiTt).

Hodnocení:
Přečteno 96x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.