Mezi názorovými proudy došlo skoro k dohodě

24.06.2003 -
v pondělí došlo k jednání dvou názorových proudů v triatlonovém hnutí. Dohodli jsme se na kompromisním řešení, které mělo být završeno vydáním společného komuniké. Po emailových konzultacích při hledání všem přijatelné verze však jeho konečnou verzi Jiří Horký, Michal Slabej a Jiří Chaloupka odmítli podepsat. Z tohoto důvodu, že nedošlo ke všeobecné dohodě, odvolal podpis i Karel Charvát. (rada ČSTT)
Vážení příznivci triatlonu,
v pondělí došlo k jednání dvou názorových proudů v triatlonovém hnutí. Dohodli jsme se na kompromisním řešení, které mělo být završeno vydáním společného komuniké. Po emailových konzultacích při hledání všem přijatelné verze však jeho konečnou verzi Jiří Horký, Michal Slabej a Jiří Chaloupka odmítli podepsat. Z tohoto důvodu, že nedošlo ke všeobecné dohodě, odvolal podpis i Karel Charvát.

My ostatní účastníci schůzky se domníváme, že je to velká škoda, protože dohoda byla velmi blízko.
Proto si vám dovolujeme předložit naši verzi, která podle našeho názoru mohla naladit konstruktivnější pole pro páteční jednání.

 Vážení přiznivci triatlonu, členové Českého svazu triatlonu, 
vzhledem k závažnému vývoji na domácí scéně, hrozící rozkolem, který by přinesl našemu sportu nedozírné následky (v krajním případě až zablokování veškeré činnosti svazu i veškerých finančních toků), jsme se my, zástupci dvou protichůdných názorových proudů, sešli k hledání společného východiska. Výsledkem našeho pondělního tříhodinového jednání je následující návrh, který společně předkládáme. 


Na pátek svolané setkání jako mimořádná valná hromada (dále MVH) zvolí nové prozatímní vedení, zahrnující obě názorové skupiny, které dovede svaz k řádné podzimní valné hromadě tak, aby byly zachovány kvalitní závodní podmínky pro závodníky, především pro reprezentanty. Všichni zúčastnění pořadatelé se tedy zavazují uspořádat následující závody Českého poháru podle uzavřených smluv s Českým svazem triatlonu a doporučují tak učinit i ostatním.

 
Vzhledem k zachování kontinuity a snahy o vyváženost dalšího vývoje navrhujeme provést volbu tak, že ze současného vedení svazu odstoupí tři ze sedmi členů Rady, kteří budou nahrazeni osobami zvolenými na páteční mimořádné valné hromadě. O větším počtu změn v Radě bude MVH jednat pouze v případě dobrovolného odstoupení stávajících členů. Současné vedení pak akceptuje páteční MVH, přestože byla podle jeho právního rozkladu svolána neplatně a vzhledem k programu závodů a konci školního roku ve zcela nevhodném termínu.

V čele pracovního předsednictva bude "neutrální", oběma stranami přijatelná osoba, do počtu tří navrhne každá strana jednoho svého zástupce.

Věříme, že tato dohoda a návrh základního scénáře MVH přispěje k uklidnění situace. 

My, níže podepsaní, bychom byli rádi, kdybyste všichni vy, účastníci páteční MVH, přijali náš návrh za vlastní a přispěli tak k nalezení společeného konsensu, respektovaného celým triatlonovým hnutím.

Karel Hotový st.
Jiří Suchý, předseda ČSTT
Martin Dvořák, člen VV ČSTT
Rudolf Slaba, člen VV ČSTT
Tomáš Nohejl, člen Rady ČSTT Václav Mastný

Hodnocení:
Přečteno 84x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár