PRE cup Benešov – Kulman rozhodl na kole, Trnková „start –cíl“ první!

7.06.2003 -
Závodníci v kategorie ČP Open bojovali o body tuto sobotu v podhradí konopišťského zámku, kde se i v rámci Veřejného triathlonu Benešov vydalo na sprinterské tratě (0,75 – 24 – 5,5km) na 92 mužů a žen. Pálící sluníčko, štáb České televize a diváci sledovali rychlý závod v krásném prostředí zámeckého parku.
Závodníci v kategorie ČP Open bojovali o body tuto sobotu v podhradí konopišťského zámku, kde se i v rámci Veřejného triathlonu Benešov vydalo na sprinterské tratě (0,75 – 24 – 5,5km) na 92 mužů a žen. Pálící sluníčko, štáb České televize a diváci sledovali rychlý závod v krásném prostředí zámeckého parku.

Takřka tropické počasí nenechalo nikoho na pochybách, že se ani tuto sobotu nepoplave v neoprénech. V závodě mužů se vytvořila během plavání 9-členná skupina složená převážně ze závodníků kategorie Elite (P. Bureš, M. Kulman, J. Svatoň, J. Špaček, M. Krejčí, M. Vítek, Z. Sopr, J. Šmíd, J. Špaček). Ta měla již v prvním depu půlminutový náskok na zbytek startovního pole. Váznoucí spolupráce skupiny na kole využil k samostatnému úniku Milan Kulman (Pilkington TK), který si vytvořil více než minutový náskok a s přehledem zvítězil. „Vyhovovalo mi závod rozhodnout již na kole, v běhu jsem pak mohl jít své optimální tempo“, řekl v cíli vítěz. Absolutně nejlepším během si 2. místo zajistil Jaroslav Šmíd (TTK Slavia VŠ Plzeň) před Petrem Burešem (ACIS PF Plzeň). Chybou a následnou diskvalifikací se o dobré umístění připravil Jakub Špaček (TK TT Team-21).
 
Mezi ženami byla stejně jako minulý víkend v Jablonci jasnou favoritkou Vendula Trnková (Author Triatlon Praha). Pouze v plavecké části závodu vytvořila tandem se Sandrou Kazíkovou (česká reprezentantka v plavání), dále už závodila až do cíle sama, pouze cílovou bránou proběhla s „psím talismanem“.
Kvalitně připravené tratě s velmi pěkným profilem a povrchem cyklistické části a běžecká část takřka celá vedená ve stínu jsou největší devizou tohoto závodu. Spojení závodu Českého poháru a „veřejného“ triatlonu možná naznačilo cestu, jak k triatlonovému sportu přitáhnou větší zájem závodníků i diváků. Zkušený pořadatelský tým (ředitel závodu Václav Jiráček, vedoucí tratí Milan Libra a další členové TTC Benešov) připravil široké triatlonové veřejnosti pěkný sportovní zážitek. V příštím roce budou také opět usilovat o přidělení pořádání mistrovství ČR v dlouhém triatlonu. Tento závod býval jednou z tradičních akcí ČP v této disciplíně na klasických tratích (3,8 – 180 – 42km), ale letos bohužel benešovští pořadatelé důvěru nedostali.

Výsledky:
Muži: 1. M. Kulman, 2. J. Šmíd, 3. P. Bureš, 4. Martin Krejčí (TTC Olomouc), 5. Tomáš Bednář (JPK Axis), 6. Zdeněk Sopr (TK Jaso Plzeň), 7. Martin Vítek (TTC Praha), 8. Jan Svatoň (ČEKO Sokolov)

Ženy: 1. V. Trnková, 2. S. Kazíková, 3. Soňa Preiszlerov (TSK Praha), 4. Marie Šobáňová (VŠTJ Medicína), 5. Markéta Futerová (TJ Sokol Praha)

Hodnocení:
Přečteno 157x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.