Tisková zpráva ČSTT - Mimořádná valná hromada

30.05.2003 -
Vážení sportovní přátelé, pořadatelé některých závodů PRE cup na čele s odvolanými funkcionáři nás oslovili se žádostí o svolání mimořádné valné hromady (MVH) v nejbližším možném termínu. Především s ohledem na závodníky jsme ustoupili nevybíravému nátlaku a obratem vyhlásili termín MVH na 24.6., aby se tyto závody uskutečnili podle platných podepsaných smluv.
Vážení sportovní přátelé,
pořadatelé některých závodů PRE cup na čele s odvolanými funkcionáři nás oslovili se žádostí o svolání mimořádné valné hromady (MVH) v nejbližším možném termínu. Především s ohledem na závodníky jsme ustoupili nevybíravému nátlaku a obratem vyhlásili termín MVH na 24.6., aby se tyto závody uskutečnili podle platných podepsaných smluv. Tímto jsme také reflektovali na žádosti klubů. Na základě dalších jednání jsme byli dokonce ochotni přistoupit také například  na pátek 27.6., který by triatlonové obci mohl lépe vyhovovat.

Tito pořadatelé přesto trvají z důvodů, které jsou dle našeho názoru účelové, na konání MVH dne 13.6. ve Ždáru nad Sázavou.

Členové Rady ČSTT zodpovědně prohlašují, že MVH dne 13. 6. není možné především z následujících technických a praktických důvodů realizovat:

 • od 13. do 14. června se koná referendum o  vstupu naší země do EU,
 • dnes je 30. 5. a svolání MVH je ze stanov ČSTT nutné oznámit nejméně 14 předem,
 • již nyní máme ohlasy zástupců klubů, kteří by platnost MVH ihned napadli s ohledem na znění stanov ČSTT,
 • všechny dosavadní VH byly oznamovány klubům poštou, tohoto postupu  je nutné se podle názoru právníků držet. Jistě chápete, že připravit zodpovědně  mandátní lístky, program jednání, atd. není možné během jediného odpoledne, tak aby nedošlo k žádným formálním chybám, které by mohly být v součastné atmosféře donekonečna napadány,
 • proč zmiňujeme právníky? Bývalé vedení již nyní  u smírčí komise ČSTV napadlo průběh dubnové řádné VH, kterou samo připravovalo. Na základě těchto nemilých zkušeností máme obavy z dalšího opakování únavných a českému triatlonu neprospívajících tahanic, které by zřejmě nastaly pokud by MVH nebyla svolána v souladu se stanovami svazu,
 • také nám připadá absolutně neseriózní vůči klubům – účastníkům MVH svolat tento nejvyšší orgán v probíhající sezóně tak narychlo, aby řada z nich nemohla přeorganizovat svůj program a svoji účast raději oželela.
 •  
  Důvodů proč odvolaní funkcionáři volají po brzké MVH nás může napadnout celá řada. Možná jsou jimi zahájení auditu hospodaření svazu a postupná analýza ekonomické výhodnosti všech smluvních vztahů uzavřených bývalým vedením, apod.

  Nesouhlasíme s postupem některých organizátorů hlavních závodů (Brno, Liberec, Poděbrady, K. Vary, Ždár nad Sázavou, Doksy), kteří si jako rukojmí bezostyšně berou závodníky a tak svým počínáním nemalou měrou poškozují dobré jméno triatlonu. U koho stojí triatlon na prvním místě posuďte sami.

   

  I přes soustavné „házení klacků pod nohy“ ze strany těchto osob se pokusíme zajistit všemi silami a dostupnými prostředky důstojný průběh PRE cup 2003. Věříme, že mocenské ambice několika odvolaných funkcionářů neznehodnotí letošní sezónu jak pro závodníky, tak pořadatele, kteří své dlouho připravované akce chtějí pro závodníky uspořádat.

  Naším hlavním cílem bylo, je a bude, aby nadále nebyl narušován průběh poháru.

   
  Rada Českého svazu triatlonu
  v Praze 30. května 2003, 13,25 hod.
  Hodnocení:
  Přečteno 100x

  Komentáře

  RUBRIKY ČLÁNKŮ
  AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
  19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
  6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
  27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
  21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
  10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
  21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
  17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
  5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
  27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
  17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár