Tisková zprává ČSTT - Mimořádná valná hromada bude 24.6

27.05.2003 -
Vážení sportovní přátelé, vzhledem k vývoji na triatlonové scéně, přání některých klubů a hrubému vydírání ze strany bývalých funkcionářů v čele s Michalem Slabejem jsme se rozhodli svolat mimořádnou Valnou hromadu Českého svazu triatlonu. Podle našeho názoru by byl vhodný termín na podzim po sezoně, abychom mohli dokončit audit hospodaření svazu a rozjetou závodní sezonu, v níž čeká domácí mistrovství Evropy i důležité závody Světových pohárů. A také ukázat výsledky naší práce.
Vážení sportovní přátelé,
vzhledem k vývoji na triatlonové scéně, přání některých klubů a hrubému vydírání ze strany bývalých funkcionářů v čele s Michalem Slabejem jsme se rozhodli svolat mimořádnou Valnou hromadu Českého svazu triatlonu.

Podle našeho názoru by byl vhodný termín na podzim po sezoně, abychom mohli dokončit audit hospodaření svazu a rozjetou závodní sezonu, v níž čeká domácí mistrovství Evropy i důležité závody Světových pohárů. A také ukázat výsledky naší práce.
V současné situaci, kdy někteří pořadatelé hrozí bojkotem závodů Českého poháru a odmítají diskusi v podobě kulatých stolů, to však není možné.

Nechceme, aby stovky závodníků byli drženi v nejistotě a obavách jako rukojmí mocenských ambic některých bývalých funkcionářů.
Nechceme, aby český triatlon ztratil generálního sponzora a vinou akcí následujících řádnou valnou hromadu i zbytky dobrého image, které jsme všichni společně v uplynulých letech vybudovali. 
Vzhledem k formálním pravidlům i termínovým kolizím jsme nalezli nejbližší jediný možný termín - v úterý 24. června v Praze. Do té doby probíhají víkend co víkend závody, vrcholí přípravy na mistrovství Evropy.

Na tento termín svoláme mimořádnou valnou hromadu, kde nabídneme naše funkce, na nichž na rozdíl od druhé strany nelpíme, k posouzení vaši důvěře.

Za tento vstřícný krok, který ukazuje náš zájem o triatlon, očekáváme i seriózní jednání pořadatelů - tj. uspořádání závodů Českého poháru v důstojné podobě, k jaké se smlouvami se svazem zavázali. Ne návratu do amatérské prehistorie našeho sportu jako tomu bylo v neděli v Jablonci. V případě, že nebudou závody, nemá cenu pořádat hromadu - o čem by jednala?

Věříme, že podpoříte naše snahy o konstruktivní řešení složité situace.

Výkonný výbor a Rada Českého svazu triatlonu - 26. 5. 2003

Hodnocení:
Přečteno 51x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka