Tisková zprává ČSTT - Mimořádná valná hromada bude 24.6

27.05.2003 -
Vážení sportovní přátelé, vzhledem k vývoji na triatlonové scéně, přání některých klubů a hrubému vydírání ze strany bývalých funkcionářů v čele s Michalem Slabejem jsme se rozhodli svolat mimořádnou Valnou hromadu Českého svazu triatlonu. Podle našeho názoru by byl vhodný termín na podzim po sezoně, abychom mohli dokončit audit hospodaření svazu a rozjetou závodní sezonu, v níž čeká domácí mistrovství Evropy i důležité závody Světových pohárů. A také ukázat výsledky naší práce.
Vážení sportovní přátelé,
vzhledem k vývoji na triatlonové scéně, přání některých klubů a hrubému vydírání ze strany bývalých funkcionářů v čele s Michalem Slabejem jsme se rozhodli svolat mimořádnou Valnou hromadu Českého svazu triatlonu.

Podle našeho názoru by byl vhodný termín na podzim po sezoně, abychom mohli dokončit audit hospodaření svazu a rozjetou závodní sezonu, v níž čeká domácí mistrovství Evropy i důležité závody Světových pohárů. A také ukázat výsledky naší práce.
V současné situaci, kdy někteří pořadatelé hrozí bojkotem závodů Českého poháru a odmítají diskusi v podobě kulatých stolů, to však není možné.

Nechceme, aby stovky závodníků byli drženi v nejistotě a obavách jako rukojmí mocenských ambic některých bývalých funkcionářů.
Nechceme, aby český triatlon ztratil generálního sponzora a vinou akcí následujících řádnou valnou hromadu i zbytky dobrého image, které jsme všichni společně v uplynulých letech vybudovali. 
Vzhledem k formálním pravidlům i termínovým kolizím jsme nalezli nejbližší jediný možný termín - v úterý 24. června v Praze. Do té doby probíhají víkend co víkend závody, vrcholí přípravy na mistrovství Evropy.

Na tento termín svoláme mimořádnou valnou hromadu, kde nabídneme naše funkce, na nichž na rozdíl od druhé strany nelpíme, k posouzení vaši důvěře.

Za tento vstřícný krok, který ukazuje náš zájem o triatlon, očekáváme i seriózní jednání pořadatelů - tj. uspořádání závodů Českého poháru v důstojné podobě, k jaké se smlouvami se svazem zavázali. Ne návratu do amatérské prehistorie našeho sportu jako tomu bylo v neděli v Jablonci. V případě, že nebudou závody, nemá cenu pořádat hromadu - o čem by jednala?

Věříme, že podpoříte naše snahy o konstruktivní řešení složité situace.

Výkonný výbor a Rada Českého svazu triatlonu - 26. 5. 2003

Hodnocení:
Přečteno 47x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.6.23Společné soustředění jsou prostě OHROMNÉ, říká Petr Bludský
5.6.23Tragický IRONMAN Hamburg
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri