Tak a je to tady - první triatlon, ČP v Plzni.

16.05.2003 -
Tak je to tady… začíná nový triatlonový rok a s ním nový pohár,staronový PRE CUP, máme nové svazové vedení a jsme zase o rok starší a pochopitelně chytřejší, …jen ta Plzeň zůstává. Ne, nemám na mysli pěnivý mok z Plzně, ale již tradiční první pohárový závod v triatlonu, i když s ohledem na místo konání je k tomu pivu opravdu blízko. Ale co naplat. Je tu závod a s ním i první vzájemné měření sil.
Tak je to tady… začíná nový triatlonový rok a s ním nový pohár,staronový PRE CUP, máme nové svazové vedení a jsme zase o rok starší a pochopitelně chytřejší, …jen ta Plzeň zůstává.

Ne, nemám na mysli pěnivý mok z Plzně, ale již tradiční první pohárový závod v triatlonu, i když s ohledem na místo konání je k tomu pivu opravdu blízko. Ale co naplat. Je tu závod a s ním i první vzájemné měření sil. Jak kdo potrénoval, co kdo zlepšil a čím se kdo vytasí se dozvíme až v neděli při vlastním závodě, takže spíše k  tomu, co nás v neděli čeká.

Tradiční PILSNER URQUELL TRIATLON, na tradičních tratích, tradičně s předzávodem žáků v duatlonu, K19 v triatlonu, ale…pozor!!! oproti minulým létům změna. Závod se jede na tratích olympijského-krátkého triatlonu 1,5-40-10 a ne jak bylo v Plzni na první závod zvykem ve 3/4 objemech Tak rozhodla bývalá RADA ČSTT a tak to opravdu bude) Ale bát se nikdo nemusí, trať je tradiční…Plavání na Boleveckém rybníku ve dvou okruzích, kolo s nájezdem a pak 5 šestikilometrových okruhů a běh ve Šruncových sadech…nic těžkého pro trénované i hobíky.

Ale hned se zahájením sezóny první závod s kategoriemi ELITE  a OPEN. Co to se závodním polem a počtem účastníků udělá? Všichni doufáme, že se počet závodníků  zvýší a že závody budou mít důstojnou závodní kulisu a ne jako na některých elitních závodech v loňském roce…No, nechme se překvapit, i když my v Plzni si na malý počet závodníků v posledních létech nemůžeme stěžovat. Jestli je to tím, že se jedná o první závod a všichni se chtějí ukázat, nebo spojením v krátkém časovém úseku s ostatními kategoriemi,což nám sice jako pořadatelům dělá s ohledem na dopravu stále větší a větší problémy, …nevíme.

Co ale víme. Budeme se snažit aby se Vám všem závod líbil a uděláme vše pro to, aby také všichni zdárně dojeli do cíle. A pak je tu ještě taková drobnost – počasí. Poslouchám denně předpověď, koukám z okna, pozoruji rosničku, ale nevím. Snad bude hezky. A kdyby ne to proradné a nevyzpytatelné počasí, tak snad to všechno okolo.

Hodnocení:
Přečteno 110x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.