Duatlonista Dan Fekl si napravil v Netolicích reputaci. ČP Duatlon

11.05.2003 -
Netolice premiérově hostily letošní 2. závod Českého poháru v duatlonu. Po sprintu v Šumperku (5- 20- 2,5 km) závodníci změřili své síly na „krátkých“ tratích 10- 40 a 5km (dorost a junioři polovic). Start a cíl závodu a přechod mezi disciplínami měli diváci možnost sledovat přímo v centru městečka na malebném náměstí. Kromě duatlonistů zde panovala také místní lidová kapela, která vytvořila spolu s diváky přátelskou atmosféru.
Netolice premiérově hostily letošní 2. závod Českého poháru v duatlonu. Po sprintu v Šumperku (5- 20- 2,5 km) závodníci změřili své síly na „krátkých“ tratích 10- 40 a 5km (dorost a junioři polovic).

Start a cíl závodu a přechod mezi disciplínami měli diváci možnost sledovat přímo v centru městečka na malebném náměstí. Kromě duatlonistů zde panovala také místní lidová kapela, která vytvořila spolu s diváky přátelskou atmosféru.

Jednu hodinu po poledni přišel na řadu hlavní závod. 5 km dlouhý kopcovitý běžecký okruh  absolvovali závodníci v úvodní části dvakrát. S nepatrným náskokem přivedl vedoucí skupinku šesti závodníků do depa Daniel Fekl (Author TT Praha). V kategorii žen přiběhly v malém odstupu Kateřina Loubková (TT Cyklorenova C.) a Šárka Grabmüllerová (B&H TT ČB). Během cyklistické části se vytvořila v kategorii mužů skupina 12 závodníků a o pořadí mezi nimi se rozhodovalo až v závěrečném běhu. S náskokem 21s se v cíli jako první objevil favorit Dan Fekl následovaný Petrem Minaříkem a Alešem Dedkem (oba Atex Tufo Titan Zlín). „Největší překvapení bylo stádo krav v jedné části cyklistické trati, tam nás dojel 2. balík“, řekl v cíli vítěz. „V Šumperku jsem byl hodně unavený po těžkém závodě v Holansku, teď už jsem byl v pohodě a běžel jsem svůj standart“, uvedl dále původem plzeňský atlet. Závod žen se nejlépe vyvinul pro Šárku Grabmüllerovou, která porazila všechny své mladší soupeřky a zvítězila s půlminutovým náskokem před Kateřinou Loubkovou a Janou Zimmelovou (B&H TT ČB).

V dopoledním závodě zvítězil mezi juniory Vladimír Malý (AC Start KV), který rozhodl na kole.  Druhý Karel Charvát (TSK Praha) v cíli řekl, “Musel jsem na kole trochu taktizovat, v běhu jsem si pohlídal 2. místo před Pavlem Valentou (rovněž TSK Praha)“. Juniorkám dominovala lyžařka Eva Skalníková z Nového Města na Moravě (MTB Sport Bečvář). Za ní skončily plzeňské závodnice a juniorské triatlonové reprezentantky Tereza Mastná (TTK Slávia VŠ Plzeň) a Petra Žufanová (TK Jaso Plzeň). V kategoriích dorostu vyhráli Tomáš Servít z Brna a Eva Šlajsová (TTK Slávia VŠ Plzeň).

Výsledky:
Muži:  1.D. Fekl, 2. P. Minařík, 3. A. Dedek, Ženy: 1. Š. Grabmüllerová, 2. K. Loubková, 3. J. Zimmelová, Muži K23: 1. Petr Vejvoda (Toyota Nescar Liberec), 2. Jiří Farkač (Charlies Hat), 3. Kozmon Petr (Brno), Ženy K23: 1. K. Loubková, 2. Ivana Loubková (TT Cyklorenova C.), Muži 30+: 1. Ivo Vyžrálek (TK Znojmo), 2. Miroslav Podborský (Deníky Bohemia), 3. Aleš Zajíc (Atex Tufo Titan Zlín), Muži 40+: 1. Zdeněk Moravčík (DTC Litomyšl), 2. Zdeněk Kabrhel (DTC Litomyšl), 3. Ivo Grabmüller (B&H TT ČB), Muži 50+: 1. Jaroslav Krsek (Fort SMC), 2. Miroslav Krsek (individuální), 3. Petr Matouš (TT Tálín), Ženy 30+: 1. Š. Grabmüllerová, 2. Dagmar Hnátková (TJ Slavoj Čáslav), 3. Romana Vlasáková (TT Cyklorenova C.)
 Junioři: 1. V. Malý, 2. K. Charvát, 3. L. Valenta, Juniorky: 1. E. Skalníková, 2. T. Mastná, 3. P. Žufanová,  Dorostenci: 1. T. Servít, 2. Lukáš Mazák (TJ Sokol Temenice), 3. Nasler Petr (TTK Slavia VŠ Plzeň),  Dorostenky: 1. Eva Šlajsová (TTK Slavia VŠ Plzeň), 2. Tereza Jánová (TTK Spartak Vlašim)