Prohlášení člena VV ČSTT Mgr. Rudolfa Slaby.

6.05.2003 -
Dobrý den, dovoluji si předložit mé vyjádření k valné hromadě ČSTT (VH) 26.4. v kterém se chci pokusit vysvětlit můj osobní pohled na věc. VH jsem se zúčastnil jako řadový člen a její vývoj a průběh jsem žádným způsobem nepřipravoval (mimo podkladů pro komisi metodiky) a velmi mě překvapil. Se situací ve svazu jsem cítil již delší dobu vnitřní nesouhlas, ale považoval jsem situaci před valnou hromadou za víceméně neměnnou a nezměnitelnou.

Dobrý den, dovoluji si předložit mé vyjádření k valné hromadě ČSTT (VH) 26.4. v kterém se chci pokusit vysvětlit můj osobní pohled na věc.

VH jsem se zúčastnil jako řadový člen a její vývoj a průběh jsem žádným způsobem nepřipravoval (mimo podkladů pro komisi metodiky) a velmi mě překvapil.

Se situací ve svazu jsem cítil již delší dobu vnitřní nesouhlas, ale považoval jsem situaci před valnou hromadou za víceméně neměnnou a nezměnitelnou.Stejně jako nepovažuji všechna rozhodnutí bývalé Rady za správná, neztotožňuji se ani s postupem, jakým bylo odvolání provedeno (mám na mysli spíše způsob než výsledek). Kdyby byl na VH v danou chvíli navržen citlivější postup s přiměřeným efektem, hlasoval bych pro něj. Atmosféra na VH byla opravdu vypjatá a v některých otázkách bych teď s odstupem asi reagoval jinak, ale to je teď již bezpředmětné. Plně chápu riziko narušení kontinuity některých fungujících věcí při takto radikální změně.

Dále si dovoluji sdělit mé důvody, proč si myslím, že změna byla nutná. Totéž jsem poslal i některým členům bývalé Rady ČSTT, kterých si hluboce vážím (pan Kořan, pan Slabej). Během VH jsem hlasoval dle svého osobního rozhodnutí a vlastního rozumu zejména z těchto důvodů (některé aktuální, jiné starší):

1) V manuálu účastníka VH jsem nenašel žádný impuls naznačující, že se něco změní k lepšímu (přísloví o kaprech a vypouštění rybníka částečně vystihuje tuto situaci).

2) Kooptaci pana Vítovce do rady (se vším, co s tím souvisí) považuji vzhledem k jeho StB minulosti z mého hlediska za nepřijatelné (klasifikace Agent StB v oficielních seznamech podle mě nepotřebuje další komentář, ani dokazování, zda někomu ublížil či neublížil)!

3) - Nepříjemná atmosféra, kterou jsem subjektivně vnímal mezi členy svazu, ale i závodníky

- Nezvolení Jaroslava Formánka před několika lety koordinátorem juniorů

- Kauzy týkající se podpory/nepodpory časopisu Triatlon a Aquasport

- Velmi sporné rozhodnutí a průběh volby ohledně kandidatury na SP (vycházím především z oficielních informací)

- Kauza tiskový mluvčí (zvolení pana Pompa místo pana Nohejla)

- Přihlášení závodu do ČP po termínu (pan Vítovec může všechno?, 4 DTT nestačí?) atd.

Hlasováním jsem také reagoval na velmi agresivní vystoupení pana Kubce během VH, neschopnost vysvětli čtvrt milionovou položku v rozpočtu kompetentními osobami a takřka zdařilý pokus anulovat výsledek VH na základě nesmyslného zpochybnění mandátů (kdo zosnoval zpackanou prezentaci před začátkem VH?).

O svém navržení do VV jsem se dozvěděl až od pana Formánka během VH a kandidaturu jsem po krátké rozmyšlení přijal. Nepovažuji se za vazala žádné z mocenských skupin v českém triatlonu a ve VV se budu po celou dobu mého členství snažit o práci pro triatlon.

Ve své práci bych se mimo jiné chtěl zaměřit i na další podporu a rozvoj Oblastních triatlonových svazů, jejich soutěží a závodů. Pocházím a "triatlonově" stále pracuji v Jižních čechách (oddíl, svěřenci, pořádání závodů) a proto bych byl nerad podezírán z pragocentrismu.

Chtěl bych tímto požádat o konstruktivní připomínky a rady od členů ČSTT.

S pozdravem
Ruda Slaba
slaba@email.cz

Hodnocení:
Přečteno 123x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka