Prohlášení člena VV ČSTT Mgr. Rudolfa Slaby.

6.05.2003 -
Dobrý den, dovoluji si předložit mé vyjádření k valné hromadě ČSTT (VH) 26.4. v kterém se chci pokusit vysvětlit můj osobní pohled na věc. VH jsem se zúčastnil jako řadový člen a její vývoj a průběh jsem žádným způsobem nepřipravoval (mimo podkladů pro komisi metodiky) a velmi mě překvapil. Se situací ve svazu jsem cítil již delší dobu vnitřní nesouhlas, ale považoval jsem situaci před valnou hromadou za víceméně neměnnou a nezměnitelnou.

Dobrý den, dovoluji si předložit mé vyjádření k valné hromadě ČSTT (VH) 26.4. v kterém se chci pokusit vysvětlit můj osobní pohled na věc.

VH jsem se zúčastnil jako řadový člen a její vývoj a průběh jsem žádným způsobem nepřipravoval (mimo podkladů pro komisi metodiky) a velmi mě překvapil.

Se situací ve svazu jsem cítil již delší dobu vnitřní nesouhlas, ale považoval jsem situaci před valnou hromadou za víceméně neměnnou a nezměnitelnou.Stejně jako nepovažuji všechna rozhodnutí bývalé Rady za správná, neztotožňuji se ani s postupem, jakým bylo odvolání provedeno (mám na mysli spíše způsob než výsledek). Kdyby byl na VH v danou chvíli navržen citlivější postup s přiměřeným efektem, hlasoval bych pro něj. Atmosféra na VH byla opravdu vypjatá a v některých otázkách bych teď s odstupem asi reagoval jinak, ale to je teď již bezpředmětné. Plně chápu riziko narušení kontinuity některých fungujících věcí při takto radikální změně.

Dále si dovoluji sdělit mé důvody, proč si myslím, že změna byla nutná. Totéž jsem poslal i některým členům bývalé Rady ČSTT, kterých si hluboce vážím (pan Kořan, pan Slabej). Během VH jsem hlasoval dle svého osobního rozhodnutí a vlastního rozumu zejména z těchto důvodů (některé aktuální, jiné starší):

1) V manuálu účastníka VH jsem nenašel žádný impuls naznačující, že se něco změní k lepšímu (přísloví o kaprech a vypouštění rybníka částečně vystihuje tuto situaci).

2) Kooptaci pana Vítovce do rady (se vším, co s tím souvisí) považuji vzhledem k jeho StB minulosti z mého hlediska za nepřijatelné (klasifikace Agent StB v oficielních seznamech podle mě nepotřebuje další komentář, ani dokazování, zda někomu ublížil či neublížil)!

3) - Nepříjemná atmosféra, kterou jsem subjektivně vnímal mezi členy svazu, ale i závodníky

- Nezvolení Jaroslava Formánka před několika lety koordinátorem juniorů

- Kauzy týkající se podpory/nepodpory časopisu Triatlon a Aquasport

- Velmi sporné rozhodnutí a průběh volby ohledně kandidatury na SP (vycházím především z oficielních informací)

- Kauza tiskový mluvčí (zvolení pana Pompa místo pana Nohejla)

- Přihlášení závodu do ČP po termínu (pan Vítovec může všechno?, 4 DTT nestačí?) atd.

Hlasováním jsem také reagoval na velmi agresivní vystoupení pana Kubce během VH, neschopnost vysvětli čtvrt milionovou položku v rozpočtu kompetentními osobami a takřka zdařilý pokus anulovat výsledek VH na základě nesmyslného zpochybnění mandátů (kdo zosnoval zpackanou prezentaci před začátkem VH?).

O svém navržení do VV jsem se dozvěděl až od pana Formánka během VH a kandidaturu jsem po krátké rozmyšlení přijal. Nepovažuji se za vazala žádné z mocenských skupin v českém triatlonu a ve VV se budu po celou dobu mého členství snažit o práci pro triatlon.

Ve své práci bych se mimo jiné chtěl zaměřit i na další podporu a rozvoj Oblastních triatlonových svazů, jejich soutěží a závodů. Pocházím a "triatlonově" stále pracuji v Jižních čechách (oddíl, svěřenci, pořádání závodů) a proto bych byl nerad podezírán z pragocentrismu.

Chtěl bych tímto požádat o konstruktivní připomínky a rady od členů ČSTT.

S pozdravem
Ruda Slaba
slaba@email.cz

Hodnocení:
Přečteno 120x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.6.23Společné soustředění jsou prostě OHROMNÉ, říká Petr Bludský
5.6.23Tragický IRONMAN Hamburg
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri