Triatlon má nové vedení.

27.04.2003 -
PRAHA - Nečekanou změnu ve vedení Českého svazu triatlonu přinesla sobotní valná hromada, která po celodenním bouřlivém jednání skončila až pozdě večer. Delegáti odvolali z funkce předsedu Pavla Kořána, který stál v čele svazu od rozdělení federace v roce 1993. Jeho nástupcem byl zvolen sedmadvacetiletý Jiří Suchý. Nové složení, v němž by měly pracovat příští čtyři roky, mají také rada a výkonný výbor svazu
PRAHA - Nečekanou změnu ve vedení Českého svazu triatlonu přinesla sobotní valná hromada, která po celodenním bouřlivém jednání skončila až pozdě večer. Delegáti odvolali z funkce předsedu Pavla Kořána, který stál v čele svazu od rozdělení federace v roce 1993. Jeho nástupcem byl zvolen sedmadvacetiletý Jiří Suchý. Nové složení, v němž by měly pracovat příští čtyři roky, mají také rada a výkonný výbor svazu.

Podle dosavadních představitelů svazu mělo jednání vedené dosazeným pracovním předsednictvem řadu procedurálních chyb. Někteří účastníci valné hromady se dokonce vyjádřili v tom smyslu, že by mohla mít dohru u soudu.

Valná hromada, které se zúčastnilo zhruba 70 delegátů, trvala přes deset hodin. Přestože původně nebyla volební, nakonec odvolala vedení svazu, trochu paradoxně po nejúspěšnější sezoně v historii českého triatlonu.

Podle mého soudu dokázalo minulé vedení přesvědčit málo lidí, že to dělalo dobře, řekl nový místopředseda svazu Martin Dvořák, bývalý úspěšný závodník a někdejší reprezentační trenér. V tuto chvíli nechci tvrdit, že přijdou zásadní změny. Vzhledem k závodníkům by se nemělo měnit nic, na svých místech by měli zůstat koordinátoři reprezentačních družstev. Navenek by změn mělo být co nejméně. Jiná by měla být především celková atmosféra, dodal Dvořák, který si přeje hlavně uklidnění situace.

Český triatlon zaznamenal v posledních letech výrazný vzestup. Na bronzovou medaili Jana Řehuly na olympiádě v Sydney navázal v roce 2001 Filip Ospalý titulem mistra Evropy a loni získal na kontinentálním šampionátu stříbro. Další reprezentant Martin Krňávek se dlouhodobě drží v popředí světového žebříčku. Svaz v současnosti registruje asi 240 klubů a 3700 členů.

Nové vedení ČSTT
Předseda:
PhDr. Jiří Suchý
Výkonný výbor:
Martin Dvořák, Rudolf Slaba, Stanislav Sojka, Pavel Valenta
Rada:
Martin Hotový, Tomáš Nohejl
Hodnocení:
Přečteno 128x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár