Reakce na (nejen) poslední svazové kousky.

3.04.2003 -
Je smutné, jestli v českém svazu triatlonu opravdu panují takové poměry. Buďto je to "jen" šlendrián a nekonzistentní postupy, nebo naprosto neskutečná křivárna. Sleduji situaci z povzdálí coby člen redakce časopisu a jako organizátor pohárového závodu, a také jako řadový člen této instituce, už vůbec nevím, kdo za koho kope.

Je smutné, jestli v českém svazu triatlonu opravdu panuji takové poměry. Buďto je to "jen" šlendrián a nekonzistentní postupy, nebo naprosto neskutečná křivárna. Sleduji situaci z povzdálí coby člen redakce časopisu a jako organizátor pohárového závodu, a také jako řadový člen teto instituce, už vůbec nevím, kdo za koho kope.

Mocenské skupiny z minulosti se různě prolínají podle toho, kdo se zrovna s kým pohádá v oddílu nebo organizačním výboru nějaké akce. Tomáš Nohejl a jím založená tradice patrně vadí všem, a aby byla situace ještě přehlednější, odehraje se volba o podpoře organizátora SP na našem území tajně.

Do toho se podivně míchají osobni zájmy členů rozhodujícího orgánu svazu, protože jsou náhodou také jeho smluvními partnery či snad dodavateli. No, a bez ohledu na to, zda byla zrovna v minulosti Aquasportu poskytnuta podpora nebo ne (diky aspoň za to málo), pak to, co požaduje nyní Václav Marek jménem svazu pro novy časopis Triatlon, tedy pomoc s distribuci, tak jsme tušim po čtyři roky chtěli taky, marně. Morální podpory se nám totiž ze strany svazu nedostalo nikdy. Vím, že 30 tisíc nikoho nevytrhne, ale právě tato morální podpora muže byt ještě cennější. Nerad bych, aby si čtenář myslel, ze za vším vidím mezinárodní spiknuti.

Jenom háky hobbíky od pohárových triatlonu neodrazuji, je to i určitá zpupnost cele organizace. Všechno je to jen strašně nepřehledné a neprůhledné. Pánové, pokud je vše v pořádku, v což pevně doufám, pak všem kritikům vyrazíte klacek z ruky naprostou otevřenosti veškerého rozhodováni.

Vždyť není nic horšího, než podezřeni, řeči a zákulisní tahanice. Bez ohledu na osobni motivy jde snad pořád ještě o triatlon, ne?

Hodnocení:
Přečteno 166x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár