Nominační klíč na ME v olympijském triatlonu

18.04.2006 -
První vrchol triatlonové sezóny se uskuteční na francouzské půdě v podobě ME. Dne 23.6 ve městě Autun budou korunováni noví evropští šampióni pro rok 2006. Pro triatlonové příznivce jsme připravili ucelený nominační přehled. Dozvíte se kdo má jistotu účasti a kolik závodníku celkem může být nominováno?

V zimních měsících koordinátor seniorské reprezentace Jiří Seidl avizoval nominační klíč.

Z mužů měli účast jistou Filip Ospalý, Martin Krňávek, Jan Řehula a z žen Lenka Radová, Vendula Frintová a Renata Berková. Šanci startovat na evropském šampionátu měli dostat  dva závodníci resp. závodnice z nominačního závodu v Brně. V rezervě zůstalo i místo pro udělení jedné divoké karty ze slovinského závodu v Portoroži (27.5.06), ale jen za předpokladu umístění do 5.místa. Sečteno podtrženo  počítalo se ze startem 6 mužů + 6 žen

 

Avšak tento klíč hned na počátku doznat dvou změn. Jak nám sdělil Jiří Seidl dlouholetá reprezentantka Renata Berková se v letošním roce připravuje na úlohu maminky a Jan Řehula se vlivem výpadku v běžeckém tréninku nestihne do června připravit tak jak by jsi představoval. Po těchto úpravách je klíč následující. Jistá nominace zůstává v rukou Ospalému, Krňávkovi, Radové a Frintové. K těmto závodníkům po nominačním závodě v Brně přibudou tři z každé kategorie a v platnosti zůstává divoká karta z Portorože. I nadále je počítáno při splnění všech kritérií se startem 6 mužů a 6 žen.

 

V Brně se bude odehrávat vražedný boj o tyto nominační místa. Kdo si vyjede účast na ME? Nejpravděpodobněji to budou závodnicí Martin Pejsar, Petr Bureš, Michal Daněk. Černým koněm můžeme nazvat Michala Kumstáta, ale i Jan Jaňoura spadající stále do K23. Termín ME v K23 nekoliduje ze seniorským, a jak nám potvrdil Jiří Seidl, pokud závodník z K23 splní nominační kritérium nic mu nebrání startovat na obou ME. Již dnes je jisté, že o tento duoble se pokusí Vendula Frintová.

 

V kategorii žen to bude stejně napínavé. Zelenková, Vodičková, Šupinová, Jiroušková či snad Nováková? Ale dosti spekulací. Koncem května bude známa konečná nominace, o které jistě budeme informovat.

 

Aby náš přehled byl úplný ME v K23 se uskuteční v chorvatské Rijece 8.července. Nominačním závodem pro tuto kategorii je opět Brno. Jistotu účasti má pouze Vendula Frintová. Z mužů budou nominování  tři závodníci a z kategorie žen dvě. I pro K23 zůstává v záloze jedna divoká karta z Portorože při umístění do 8.místa.  

 

V letošním roce se ETU začíná vracet k týmovým soutěžím. Evropský šampionát družstev je naplánován  jednak pro seniory, juniory ale poprvé v historii i pro K23 a tento krok ze strany ETU hodnotí Jiří Seidl velmi kladně.  

 

Popřejme našim reprezentantům ničím nerušenou přípravu a doufejme, že ME v roce 2006 se bude hodnotit slovy úspěšné.

 

Bude si Filip Ospalý radovat na ME stejně jako na SP v Hamburku v loňském roce?

Hodnocení:

Galerie

   

Přečteno 317x

Komentáře

renata berková Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.