Čelůstkova parta si podmanila karlovarský supersprint smíšených štafet

25.08.2013 -
Improvizovaně poskládané kvarteto triatlonistů ve složení Jan Čelůstka, František Linduška, Martin Krňávek a Aneta Grabmüllerová potvrdilo roli jednoho z hlavních favoritů a v Karlových Varech ovládlo premiérové mistrovství republiky v supersprintu smíšených štafet. Přesto se členové celého družstva národními šampiony nestali. Nesplnili totiž jednu z podmínek na zisk českého titulu. Mistry republiky se tak stali bratři Lukáš a Jakub Kočařovi, Martin Debnar a Marika Zahradníčková z týmu Ekol Elite Triatlon Team I.

Nejrychlejší sestava pojmenovaná jako „Nejlepšov“ doběhla do cíle v čase 1:20:24, jenže vítězství mohla slavit „pouze“ morální. Pravidla jasně říkají, že v družstvu složeného ze tří mužů a jedné ženy  musejí mít minimálně tři členové stejnou klubovou příslušnost. Čelůstkovi a spol. tak bylo už dopředu jasné, že v případě triumfu na krk zlato nepověsí. „Ale my jsme i tak spokojeni,“ ujistil finišman. „Přáli jsme si skončit do třetího místa,“ dodal.


Sobotní podnik s názvem DB Schenker SUPERSPRINT TEAM CHAMPIONSHIP byl součástí víkendového triatlonového svátku, který lázeňské město hostí. Kromě supersprintu proběhly i dětské závody a individuální i týmové závody amatérů. V neděli čeká triatlety individuální závod v rámci Evropského poháru.


Smíšené štafety se v tuzemském kalendáři staly naprostou novinkou a rozhodně splnily svůj účel, když divákům přinesly spoustu atraktivních momentů. Každý závodník svého družstva musel absolvovat 300 metrů plavání, 4,5 kilometru cyklistiky a 2 kilometry běhu.

„Rozhodně to bylo pěkné zpestření,“ shodl se olympionik Čelůstka s dalšími aktéry celého klání. „Jen bych netrval na tom pravidlu, kvůli kterému jsme o titul přišli. Protože jinak by příští rok mohla startovat ještě silnější konkurence,“ dodal 31letý rodák ze Zlína. S myšlenkou zúčastnit se nové akce přišla jeho kolegyně Aneta Grabmüllerová. „Ten nápad jsem dostala já,“ chlubila se s úsměvem.

Byla to právě ona, kdo při poslední předávce získal rozhodující náskok. A zkušený Čelůstka jím na svém úseku nepohrdl. Když se pak Lukáši Kočařovi, finišmanovi z týmu nejbližších pronásledovatelů, uvolnila na cyklistickém okruhu nedopnutá přilba, dostal za to od rozhodčích několikavteřinovou penalizaci. A o vítězích bylo rozhodnuto.

„Hodně nás zaskočili,“ připustil Kočař, který doběhl druhý se ztrátou tři čtvrtě minuty. „My jsme tady závodili s jasným cílem vyhrát, ale na trati se projevilo, jak dobře sem ostatní přijeli připraveni,“ dodal.  Tábor jeho hlavního soupeře paradoxně reprezentoval i Martin Krňávek, který jinak závodí v Kočařově Ekol Elite Triatlon Teamu I. „Asi mu hodně vyčiníme. Tohle se nedělá,“ naoko Kočař na chvíli zvážněl.

Mužskou část jeho sestavy však před startem provázely střevní problémy, a tak společně nemohli podat maximální výkon. „Ještě v pátek jsem měl teploty. Před posledním úsekem už bylo jasné, že to nezvrátíme, takže jsme pošetřili síly na nedělní závod. Běžel jsem na pohodu,“ popsal dvacetiletý talent.

Z celkového třetího místa, které znamenalo stříbrnou medaili na stupních vítězů, se po hodině a 22 minutách radovala stáj EKOL ELITE TRIATHLON TEAM II ve složení Lukáš Maiwaelder, Jiří Kalus, Vítězslav Kučera a Eva Trčková.

Hodnocení:
Přečteno 596x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.