V neděli startuje Klasik Duatlon Příbram

2.09.2016 -
V příjemném prostředí příbramského rekreačního areálu Nový rybník se v neděli 4.9. koná šestý, předposlední závod seriálu dlouhých duatlonů a triatlonů. Předpověď počasí slibuje slunečný den. Borci změří své síly na tratích 5 km běhu, 60 km cyklistiky a 15 km běhu. Je připravena i kratší varianta. Více v pozvánce na závod

„Už se na závod těším a mělo by být vše připraveno, jak má,“ říká Petr Švarc, organizátor závodu a pravidelný účastník, který i po své padesátce prohání o hodně mladší soupeře. Po zdařilé „půlce“ ve Žďáru nad Sázavou minulý víkend čeká na dlouhotraťaře poctivá porce duatlonových kilometrů ve zvlněném terénu. Běžecká část proběhne tradičně v areálu Nového rybníka a cyklistika na šesti okruzích přes vesnice kolem Příbrami. Vloni byla na některých místech rozbitá vozovka, pro letošek je vše dáno do pořádku a čekají se rychlé časy. Na startovní listině figurují v roli favoritů Tomáš Řenč (3.místo z Pilmana), Lukáš Slatinský, loňský vítěz, rokycanský rychlík Petr Minařík, nebo excelentní běžec David Gerych. „Svou účast potvrdila výborná specialistka na duatlony Němka Ulrike Schwalbe,“ říká Radek Eliáš, ředitel závodu. O vítězství se s ní určitě budou chtít poprat Petra Krejčová s Janou Candrovou, loňské stříbro bude chtít obhájit Michaela Gerychová. 

Organizátoři samozřejmě myslí i na sportování mládeže, připraveny jsou dětské závody, v rámci pohárového závodu se koná i 4. závod Středočeského poháru mládeže v duatlonu.

Hlavní závod Klasik duatlonu odstartuje v neděli ve 12.30. „Jsme připraveni na teplé počasí, na občerstvovačkách bude dostatek nápojů i ovoce. Letos jsme tu měli aquatlon, pohárový závod v krátkém triatlonu a doufám, že si závodníci užijí i dlouhý duatlon tento víkend. Žádné velké změny nejsou, nové jsou jen žákovské tratě po silnici,“ říká ředitel Radek Eliáš z pořádajícího Tri klub Příbram.

Více na www.czechtriseries.cz 


Hodnocení:
Přečteno 522x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu
11.4.22Zasněžený Aquatlon Příbram ovládli Zikmund a Mičková
7.3.22Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně triumfem Václavíka a Horňové
16.2.22Mistrovství Evropy v terénním triatlonu budou letos hostit Prachatice
8.11.21Královnou českého triatlonu byla v anketě zvolena olympionička Petra Kuříková
1.11.21Grabmullerová má bronz z MS v terénním triatlonu! Kočař byl čtvrtý
24.10.21Je dobojováno. Aquatlonový pohár ovládli Tomáš Zikmund a Petra Dvořáková
21.10.21Děčínský Železný muž – 14.5.2022 a neb Memoriál Toma Jiráně
27.9.21Drsná trať Čechy nezlomila. Dva jsou na ME v terénním triatlonu v elitní desítce
19.9.21Na žamberském duatlonu se stali mistry Soukup a Mitisková