Řenč s Kubínkem skončili na ME v triatlonu ve čtvrté desítce. Nejlepším z juniorů byl Linduška

15.06.2013 -
Triatlonové mistrovství Evropy konané v turecké Alanyi mělo v sobotu na programu závody mužů a juniorů. Po úspěšném pátku, kdy Vendula Frintová získala bronzovou medaili, se českým triatletům bez zraněného dua olympioniků Jan Čelůstka, Přemysl Švarc výsledkově nevedlo.

V Alanyi se bojovalo na olympijských tratích 1500 metrů plavání, 40 kilometrů na kole a 10 kilometrů běhu. Tomáš Řenč skončil v elitní kategorii mužů na 34. místě, František Kubínek doběhl o tři příčky za ním na 37. pozici.

Mistrem Evropy se stal Rus Ivan Vasiljev, který o sedm vteřin porazil druhého Itala Alessandra Fabiana. Pro bronz si doběhl Španěl Mario Mola.

V juniorech, kteří závodili na polovičních tratích sprint triatlonu, se představilo hned kvarteto Čechů. Nejlepším byl na 41. místě František Linduška. Jakub Josef obsadil 49. místo, Lukáš Červenka doběhl na 67. pozici. Jakub Kočař závod kvůli pádu nedokončil.

Zvítězil Francouz Dorian Coninx před svým krajanem Raphaelem Montoyou. Třetí doběhl Bri Marc Austin.

Výsledky: Mistrovství Evropy v olympijském triatlonu, Alanya, Turecko:

Muži: 1. Ivan Vasiljev (Rus) 01:42:09, 2. Alessandro Fabian (Ita) 01:42:16, 3. Mario Mola (Špa) 01:42:22, …, 34. Tomáš Řenč (ČR) 01:49:46, …, 37. František Kubínek (ČR) 01:53:06.

Junioři: 1. Dorian Coninx (Fra) 00:52:40, 2. Raphael Montoya (Fra) 00:52:59, 3. Marc Austin (Brit) 00:53:05, …, 41. František Linduška (ČR) 00:55:41, …, 49. Jakub Josef (ČR) 00:56:40, …, 67. Lukáš Červenka (ČR) 01:00:00. Jakub Kočař závod nedokončil.