Šest českých triatlonistů bude bojovat na mistrovství Evropy do 23 let

30.08.2012 -
V sobotu 1. září se ve španělském Aguilas koná mistrovství Evropy v triatlonu kategorie do 23 let a na startu se představí i šest českých reprezentantů. Petra Kuříková, Aneta Grabmüllerová, Petr Šlajs, Lukáš Kočař, Tomáš Řenč a Jakub Kršňák na Pyrenejský poloostrov odletěli společně s trenérem a koordinátorem reprezentace do 23 let Lubošem Bílkem.

Česká výprava odletěla do Španělska už ve středu, aby vše na místě pořádně viděla, vyzkoušela tratě, a také aby eliminovala riziko spojené s možnou ztrátou zavazadel. Po příletu je přivítalo tropických 35 stupňů Celsia, ale podle předpovědi by se na samotný sobotní závod mělo ochladit pod hranici třicítky.

Závod se pojede na olympijských distancích, tedy 1500 metrů plavání, 40 kilometrů na kole a 10 kilometrů běhu. Plavání v moři s teplotou kolem 25 stupňů by mělo být bez neoprenů. Kolo se pojede v šesti okruzích po rovině a závěrečný běh je veden ve čtyřech okruzích po promenádách u moře.

Na závod bylo nominováno šest reprezentantů. Petra Kuříková, Aneta Grabmüllerová, Petr Šlajs, Lukáš Kočař, Tomáš Řenč a Jakub Kršňák poctivě trénovali a podle trenéra a koordinátora reprezentace K23 Luboše Bílka by bylo úspěchem, kdyby se některý z českých triatletů umístil v elitní desítce.

„Příprava v posledních týdnech před tímto vrcholem sezony probíhala velmi dobře. Součástí byl i závod Českého poháru na Lipně, který byl mistrovstvím republiky ve sprintu. Kuříková s Grabmüllerovou skončily na druhém a třetím místě za vítěznou olympioničkou Vodičkovou. Mezi muži doběhl čtvrtý Tomáš Řenč. Teď se odpočívá a ladí se forma. Jako super výsledek bych bral, kdyby někdo z našich skončil v TOP 10,“ má jasno trenér Bílek.

Hodnocení:
Přečteno 510x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.