Vodičková zářila ve Stockholmu, v závodě Světové série předvedla svůj nejlepší výkon

26.08.2012 -
Čeští olympijští triatlonisté Radka Vodičková, Vendula Frintová, Přemysl Švarc a Jan Čelůstka v sobotu bojovali v závodě Světové série ve Stockholmu na tratích sprint triatlonu. Vodičková doběhla na 13. místě a z výsledku měla obrovskou radost, protože v celosvětové konkurenci je to její nejlepší výsledek.

Ve Stockholmu na triatlonisty v sobotu čekal sprint na tratích 750m plavání, 20km na kole a 5km běhu. V neděli je na programu Mistrovství světa družstev, kde české kvarteto zažije premiéru.

V sobotním individuálním závodě byla z českých triatletů nejvíce vidět Vodičková. Ta díky nejlepšímu výkonu v celosvětové konkurenci skončila třináctá. Zvítězila domácí stříbrná medailistka z olympiády Lisa Nordenové před Maaike Caelersovou z Nizozemska a Barbarou Diazovou z Chile.

„Jsem moc šťastná. Byl to můj nejlepší závod,“ radovala se Vodičková. Druhá česká reprezentantka Vendula Frintová laboruje s bolavým kotníkem, přesto skončila na 32. místě. Mezi muži skončil Přemysl Švarc třicátý, Jan Čelůstka byl o tři místa za ním. Vyhrál Brit Jonathan Brownlee před Španělem Javierem Gomezem a Francouzem Vincentem Luisem.

„Byl to pěkný, atraktivní a technicky náročný závod. Radka jela velmi dobře, na kole byla aktivní a závod se jí povedl. U Venduly v rámci možností dobré, ale běh jí kvůli problémům s kotníkem bolí. Přemek ve vodě dostal ránu do ruky, v depu pak měl problémy se svlečením neoprenu a to jeho umístění dost poznamenalo. Čelůstka odvedl bojovný výkon, ale na víc dnes asi nebylo,“ zhodnotil výkony českých reprezentantů trenér a koordinátor reprezentace Jiří Seidl.

Výsledky: Stockholm, závod Světové série (0,75-20-5)

Muži: 1. Jonathan Brownlee (Brit) 00:54:24, 2. Javier Gomez (Špa) 00:54:31, 3. Vincent Luis (Fra) 00:54:35, …, 30. Přemysl Švarc (ČR) 00:56:33, …, 33. Jan Čelůstka (ČR) 00:56:40.

Ženy: 1. Lisa Norden (Švé) 01:00:36, 2. Maaike Caelers (Niz) 01:00:45, 3. Barbara Riveros Diaz (Chil) 01:00:55, …, 13. Radka Vodičková (ČR) 01:01:42, …, 32. Vendula Frintová (ČR) 01:03:21.