Triatlonista Švarc oslavil olympijskou kvalifikaci pivem a řáděním s přítelkyní na adrenalinových atrakcích

29.05.2012 -
Reprezentant Přemysl Švarc je jedním z kvarteta českých triatlonistů, který má jistou účast na olympiádě v Londýně. Po posledním kvalifikačním závodě v Madridu přiznal, že cítí vzrůstající formu a jako oslavu vybral adrenalinové atrakce, na kterých v madridském Park de Atracciones řádil s přítelkyní.

Švarc měl olympijskou jistotu už před závodem ve španělské metropoli, přesto podnik spadající do Světové série nevynechal. „Jistotu kvalifikace na OH jsem měl, ale teď je to oficiální. Už jen zbývá, aby nepřišlo zranění a já se mohl 7. srpna na start opravdu postavit,“ řekl šťastný triatlet, který mohl skončit o několik pozic výše, ale v posledním kilometru běhu mu došly síly. I tak byl s 30. místem spokojen.


„Plavání bylo moc rychlé, i přes dobrý výkon jsem vylézal na začátku třetího balíku. Druhý balík jsme na kole sjeli brzy, ale první skupina byla nedostižná. Na kole se mi hlavně do kopce jelo dobře. V běhu jsem se první dva kilometry nedostal do rytmu, pak jsem předběhnul několik závodníků a nebýt vytuhnutí na posledním kilometru, mohlo to být i umístění začínající číslicí 2. I tak jsem spokojen, potvrdila se vzrůstající forma,“ zhodnotil závod Švarc.

„Jsem rád, že se mi podařilo vyjet podstatnou část bodů na konci roku 2010. Měl jsem díky tomu jednodušší cestu a poklidnější konec kvalifikace,“ řekl celkově o úspěšné dvouleté kvalifikaci, kterou oslavil pivem a dováděním na atrakcích.

„Na velké oslavy není čas, o víkendu startuji na Asijském poháru. Ale po závodě jsem vzal přítelkyni do Park de Atracciones, kde jsme se řádili na Rollercoastech a jiných adrenalinových kolotočích. Večer jsme si dali pivko i spolu s dalším nominovaným, skoro bratrem Slovákem Richardem Vargou a jeho fanklubem,“ popsal oslavy Švarc.

Ten bude směřovat přípravu k olympiádě, ale zároveň chce uspět i na Akademickém mistrovství světa. „Londýn je hlavní cíl, na který bych se chtěl se svým trenérem Zbyškem Zemanem zaměřit, ale čeká mě předtím ještě Akademické MS v Taipei na konci června, kde bych rád vylepšil svoje nejlepší umístění na této akci, kterým je 5. místo,“ uzavřel český triatlonista.

Hodnocení:
Přečteno 620x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka