Cílem je vybojovat nominaci na MS juniorů

18.04.2012 -
Od pátku 20. do neděle 22. dubna se v Izraeli koná mistrovství Evropy v triatlonu a zraky českých příznivců se budou upírat i k výsledkům juniorů. Těch do Eilatu vyrazilo hned pět. Nad reprezentanty Anetou Grabmüllerovou, Lindou Vítovou, Jiřím Kalusem, Janem Hejlem a Vítězslavem Kučerou bude držet trenérskou taktovku Zdeněk Kabrhel, koordinátor juniorské reprezentace.

Závod juniorek je na programu v pátek, junioři se do boje vydají v sobotu. V neděli přijde na řadu závod smíšených štafet. Junioři mají oproti dospělým kategoriím poloviční distance, takže jejich individuální závody jsou složeny ze 750 metrů plavání, 20 kilometrů na kole a pěti kilometrů běhu. Štafeta složená z dvou juniorek a dvou juniorů bude zdolávat 4x 300 metrů plavání, 8 kilometrů na kole a 2 kilometry běhu.

Koordinátor juniorské reprezentace Zdeněk Kabrhel přiznal, že nejžhavějšími juniorskými želízky v ohni jsou Aneta Grabmüllerová a Jiří Kalus, od kterých se také nejvíce čeká.

„Největší naděje se v juniorech vkládají do Grabmüllerové a Kaluse. Oba chtějí v individuálním závodě skončit do 16. místa, čímž by si vybojovali nominaci na říjnové MS. To se uskuteční na Novém Zélandě. A nominace na juniorský šampionát je naším cílem,“ řekl Zdeněk Kabrhel a pokračoval, že právě těmto dvěma sportovcům se v poslední době nejvíce daří.

„Oni prokazují nejlepší formu. Aneta Grabmüllerová skončila šestá v závodě EP juniorů v Portugalsku a Jiří Kalus je před posledním závodem v čele celkového hodnocení Českého poháru v Aquatlonu. Tito závodníci také již startovali na loňském MEJ ve španělské Pontevedře a mají nejvíce zkušeností. Pro ostatní závodníky to bude premiérový start na ME,“ uzavřel koordinátor juniorské reprezentace Zdeněk Kabrhel.


Ilustrační foto Aneta Grabmüllerová

Victoria - publishing

Hodnocení:
Přečteno 629x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka