Chris McCormack míří na olympijské pódium a myslí na medaili

31.10.2011 -
Je to již osm měsíců co nastoupil do kolotoče krátkého triatlonu dvojnásobný havajský vítěz Chris McCormack. 39-letý debutant říká, že si chce z londýnské olympiády, odvézt cenný kov i díky radám od bývalého jezdce Tour de France.

Sebejistý McCormack věří, že jeho “namyšlenost”, sebedůvěra a nedostatek strachu mu pomohou dosáhnout londýnského snu - i díky radám a tipům od dřívějšího cyklistického esa Australana Nicka Gatese.

Otec tří dětí z jižního Sydney dodává, že je jedním z mála, kteří nejsou fascinováni až paralyzováni úžasnými výkony britských bratrů Alistaira a Janathona Brownlee, kteří patří mezi přední londýnské favority.

“Ostatní se jich bojí. Musíte respektovat své soupeře, to ano, ale ne se strachem,” řekl Macca o bratrské dvojici. “Myslím si, že ostatní ztratili víru, že je můžou porazit. A to se musí změnit” říká triatlonová legenda, která se v únoru vyjádřila, že se pokusí napravit nevydařený pokus o začlenění do australské olympijské výpravy v roce 2000, a nyní hodnotí své šance na to stát se prvním Australanem na olympijském pódiu.

“Nejdřív se musím dostat do teamu, ale ano, myslím si, že můžu mít medaili” řekl během přípravy na slavný Noosa triatlon s 7500 účastníky, kde bude startovat poprvé od svého vítězství zde v roce 2005.

“Lidé se asi budou smát, ale já mám prokázaný rekord v tom, jak být připraven na den D, mám s tím velké zkušenosti” McCormack poukazuje na jeho vítězství na mistrovství světa v olympijském triatlon v roce 1997 a dvojici světových titulů z havajského ironmana z let 2007 a 2010, jako na ukázky jeho schopnosti připravit se přesně na den a to i pod velkým tlakem nejslavnějších závodů.

Dále také věří, že slova moudrosti získaná od dvojnásobného účastníka Tour de France Nicka Gatese, mu pomohou k tomu dostat se do australského olympijského výběru a mít tak šanci zabojovat o medaile.

“Nick mi sdělil mnoho tipů a triků, které dělají rozdíl mezi mnou a soupeři”, řekl McCormack, který se snaží vylepšit své cyklistické dovednosti a kompenzovat tak svou slabinu, plavání.

Protože žádný australský triatlet nevybojoval díky různorodým výsledkům automatickou nominaci, očekává se, že australský svaz v úterý 1. listopadu zveřejní první návrh výběru pro londýnskou olympiádu. Konečné potvrzení však přijde až v dubnu.

autor: Petr Špaček

zdroj: DAILY TELEGRAPH zde

aktualizováno:
Dnešní přípěvěk na Twitteru potvrzuje, že byl předběžně vybrán do reprezentace
Macca Now – Chris McCormack
Nice call from Triathlon Australia 2day. Now an offcial member of the Australian Olympic Shadow Squad 4 London. Now eligible for selection.


havajský vítěz z roku 2010

Hodnocení:
Přečteno 777x

Komentáře

Nazor Reagovat
Zdar fando Reagovat
Re: Zdar fando Reagovat
Re: Re: Zdar fando Reagovat
Re: Re: Re: Zdar fando Reagovat
Re: Zdar fando Reagovat
Re: Re: Zdar fando Reagovat
Re: Re: Zdar fando Reagovat
Re: Re: Re: Zdar fando Reagovat
Re: Re: Re: Zdar fando Reagovat
Re: Re: Re: Zdar fando Reagovat
Re: Re: Re: Re: Zdar fando Reagovat
n Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka