Olympijský triatlon v Račicích byl zlatý pro Františka Kubínka a Petru Kuříkovou!

19.06.2011 -
Po čtrnácti letech se do Račic vrátil závod v olympijském triatlonu! Z vítězství se v něm radovali František Kubínek s Petrou Kuříkovou. Ve větrném dni, který pořádně komplikoval závodníkům život především na cyklistickém úseku, rozhodli oba o svém triumfu při běhu.

výsledky zde

Tisíc dvě stě metrů ve vodě zvládl mezi muži nejrychleji Petr Šlajs, který vyjížděl z depa s náskokem více jak třicet vteřin na nejbližší skupinku pronásledovatelů. Jenže ten mu byl k ničemu. Především kvůli silnému větru byl už po pěti kilometrech dojet.


Silná skupinka cyklistů pak společně kroužila kolem veslařského kanálu po zbytek 40kilometrového úseku, po kterém čekalo na závodníky posledních deset kilometrů běhu. Zhruba dva kilometry před cílem pak nastoupil Kubínek k trháku a nikomu dalšímu už nedal šanci. „Nejtěžší byl dnes jako již tradičně pro mě běh. Bylo to hodně o morálu. Musel jsem doufat, že tempo vydržím. Věřil jsem, že Vojtovi kolem sedmého kilometru trochu dojdou síly a já ho doběhnu,“ rekapituloval závěr ze svého pohledu Kubínek s časem 1:47:11.

Ten si přitom pochvaloval poslední tréninkovou fázi: „Před čtrnácti dny jsem byl v Belgii, kde jsem si ověřil, že na to plavecky nemám. Tak jsem si dal dvoutýdenní tréninkový blok a dnes jsem vylézal z vody na druhém místě s lehkým náskokem, takže jsem měl v depu na všechno dost času.“

Ženský závod pro sebe ukořistila Petra Kuříková 2:06:05, přestože po plavání výrazně ztrácela a ještě po čtyřiceti kilometrech v sedle kola musela stahovat ztrátu. Tu ale nakonec nejenže vymazala, ale na Jitku Šimákovou naběhla dokonce ještě čtvrt minuty. „Ve vodě jsem si myslela, že se prvních holek udržím, ale nějak mi uplavaly. První polovinu cyklistiky jsem si pak táhla prakticky sama, a to se v tom větru vážně nedalo. A i potom jsme jely jenom dvě,“ komentovala důvody ztráty před běžeckou částí vítězka.Patnáct vteřin pro ni však nebyl na deseti kilometrech žádný problém: „Hodně jsem si věřila, běh je moje nejsilnější disciplína. Zvolila jsem si od úvodu své tempo, protože jsem to nechtěla přepálit. Tři kilometry jsem běžela ve skupince, pak jsem zrychlila a holky se mne neudržely.“ Na druhém místě doběhla do cíle Jitka Šimáková, třetí skončila Lenka Fanturová.
Juniorskými mistry republiky se v Račicích stali Lukáš Kočař a Barbora Hlaváčová, mezi dorostenci zvítězili Václav Lebeda a Marika Zahradníčková.

 

 

Hodnocení:
Přečteno 919x

Komentáře

Super závod Reagovat
Re: Super závod Reagovat
Re: Re: Super závod Reagovat
Jak dlouho mám opakovat ... Reagovat
Dva podpisy - stejnej kokot Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.