Začíná unikátní seriál Českých pohárů v triatlonu

14.01.2011 -
Unikátní informační systém spustilo nové vedení České triatlonové asociace. Kompletní evidenční služby závodníkům, sportovním klubům, závodům a jejich sériím včetně přihlášek k závodům a dohledání výsledků najdete na internetu na www.czechtriseries.cz
Všechny závody Českých pohárů navíc aktuálně nabízejí v českém sportu ojedinělé prize-money nejen pro elitní sportovce, ale i v kategoriích rodin, firemních týmů a pro pracovníky médií.

„Chceme znovu přitáhnout všechny triatlonisty, kteří na čas se sportem přestali, a také přilákat nové lidi. Triatlon není sportem jen pro vybrané špičkové profesionály, ale pro všechny a v každém věku. Chceme také přesvědčit a motivovat firmy, že sportující a zdravý zaměstnanec je mnohem výkonnější i v práci,“ říká Jaromír Horák, nový předseda svazu, podnikatel a bývalý reprezentant.

„Je to určitě zajímavé, víc lidí by se mohlo začít znovu zajímat o celý triatlon," dodává Filip Ospalý, poslední Triatlonista roku a dlouhodobě nejlepší tuzemský závodník.

Čtyřdílný seriál Briko Maplus českého poháru v zimním triatlonu nabízí nejlepším 200 000 Kč. Za měsíc v Praze startující pohár v aquatlonu (kombinace běhu a plavání) dokonce 250 000 Kč.

První závod se jede v neděli Hlinsku. Pořadatelé bohužel na poslední chvíli vinou počasí museli zrušit lyžařskou část. „Sníh roztál, šlo by o zdraví o materiál,“ říká ředitel závodu Petr Svoboda. Pojede se tedy náhradní (zimní a terénní) duatlon na tratích 5 km běh – 14 km horské kolo – 2,5 km běh. „Už teď je přihlášeno skoro sto závodníků z Česka i Polska, triatlonisté i bikeři, “ pochvalují si pořadatelé. Další, snad už skutečný zimní triatlon, je na programu 29. ledna v Jablonci nad Nisou (5 km běh – 13 km mtb – 7 km běžky).

Kromě tradiční pohárové série na olympijských tratích po roční pauze asociace oživí i tuzemský seriál v dlouhém triatlonu.

Tomáš Nohejl


Hodnocení:
Přečteno 838x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár