Roman Jaroš představuje svoji kandidaturu na předsedu ČSTT

14.10.2008 -
Nabízím Vám svou energii, čas, cílevědomost, zkušenost, chuť pracovat, hledat nové podněty, vytvářet rozvojové projekty…. zkrátka nastavit směr, který pomůže triatlonu dostat se výš.

Vážení triatlonový příznivci,

v loňském roce jsem Vás na těchto webových stránkách žádal, aby jste si udělali čas a přišli na VH ČSTT a svým hlasem jste v případě, že uznáte mnou Vám předložené argumenty za opodstatněné o odvolání Rady ČSTT, vyjádřili svůj souhlas či nesouhlas s vedením ČSTT a případně jej odvolali. Ke zvážení tohoto případného vážného kroku, jsem Vám myslím předložil dost písemných podnětů i s důvody, které mě k tomuto návrhu vedly. ČSTT jsem řádně písemně požádal o zařazení tohoto bodu (odvolání Rady ČSTT s následnou novou volbou) do programu VH ČSTT.

Jak to dopadlo?

Vedení ČSTT tento bod programu nepřipustilo ani do programu ČSTT – (jednoznačně proti legislativě),  takže nebylo o čem diskutovat ani koho odvolávat popř. volit. Vaše účast (myšleno obecně) na VH ČSTT by se dala nazvat tristní, zhruba 40 delegátů (pokud se toto číslo hodně liší od skutečnosti, omlouvám se za nepřesnost). Na mou hlavu se strhla standardní kritika, což je v českých poměrech zcela běžná věc a nepřekvapuje. Mé důvody proč jsem si přál změnu ve vedení ČSTT však nejen přetrvávají, ale mají stále stoupající tendenci.

Konstruktivním kritikem jsem stále, např.: současné Stanovy ČSTT – hrůza, kdo je četl, mi snad dá za pravdu, dlouho očekávaná novelizace Pravidel – nulová, výběrová řízení – tristní (už se nám změnila dokonce na Poptávkové řízení), ČP a koordinace nejen jeho závodů – … doplňte si sami, legislativa, jednání VV, Rady, zápisy z jednání, odstupující a nastupující členové VV a Rady ČSTT do funkcí- úsměvné, vnitřní dokumentace svazu – směrnice, jednací řády  - neprůhledné a nejasné…. a tak bych mohl pokračovat. 


Mgr. Roman Jaroš

Jestli jste kolegové, z těchto řádků snad vycítili, že mě to těší – OMYL, netěší. Proto si přeji změnu – jakoukoliv.

Na základě své otevřenosti jsem byl v loňském roce vyzván, abych tedy ukázal co umím, když pouze kritizuji a šel  jsem se svou „kůží“ na trh, což jsem vyslyšel a na těchto stránkách Vám své služby na předsedu ČSTT nabídl. Abych tak dostál svému loňskému slibu, že nejen kritizuji, ale jsem ochoten a připraven pro triatlon něco udělat,  nabízím Vám své zkušenosti i letos.

Co Vám mohu nabídnout?

Nenabízím Vám za mnou nedočkavě tlačící se sponzory, neočekávanou státní dotaci… ani žádné jiné vzdušné zámky. Ale ani připravený tým netrpělivých kolegů, kteří do toho se mnou chtějí nedočkavě jít (koneckonců historie současného vedení ČSTT, kdy kandidovala jako jeden muž nám všem ukázala, že tudy cesta vždy nevede a platí to nejen o triatlonu, ale i uskupeních nejvyšších).

Nabízím Vám svou energii, čas, cílevědomost, zkušenost, chuť pracovat, hledat nové podněty, vytvářet rozvojové projekty…. zkrátka nastavit směr, který pomůže triatlonu dostat se výš. S Vaší pomocí vytvořit fungující, životaschopný Český svaz triatlonu, ke kterému se budeme rádi hlásit a o který se budeme moci opřít napříč všemi jeho odnožemi (pokud se Vám to zdá  obecné, vězte, že vše, co kritizuji viz výše, si přeji změnit).


Myslím, že své organizační, komunikativní, koordinační a další schopnosti nezbytné i pro post předsedy ČSTT se osvědčily již při realizaci řady projektů, které vzešly z mé „dílny“ např.: Dětská olympiáda dětí a mládeže (dnes nejprestižnější a výstavní akce ČOV pro děti a mládež), Plavecko-běžecký pohár – VIII. ročníků, BIGMAN, Czech BIGMAN (III. ročník), pro rok 2009 jsem přivedl do ČR historicky prvně ME v dlouhém triatlonu, jsem autorem olympijského projektu triatlonového závodu se všemi garancemi pro rok 2016 (dnes již neaktuální) ….a mnohé další. Nikdy jsem nehrál a nehraji tzv. „zanďoura“, své cíle hlásím dopředu, srozumitelně, jasně a veřejně. Prioritou pro mou práci je úzká spolupráce se státními institucemi, přímé a korektní jednání, která jsou postavena na legislativě, cílevědomosti, korektnosti a schopností dotahovat věci do konce.

Mám zkušenosti s pořádáním jak sportovních, tak společenských akcí na všech úrovních (dětské, dospělé, mezinárodní …), praxí v legislativě i v grantové politice, komunikací se státními institucemi i zkušenostmi v dalších oblastech. Rád přijímám nové výzvy a co slíbím, se snažím plnit ( myslím, že projekt, lokalita, zázemí i organizační úroveň Czech BIGMAN v návaznosti na úspěšnou kandidaturu na ME v DTT dokládají můj zveřejněný záměr při uvedení tohoto projektu při I. ročníku).

Pokud máte zájem získat další informace o mé osobě, seznámit se s projekty které jsem vytvářel či se na nich podílel a hlavně proč jsem byl a stále jsem nespokojen se současným vedením, odkazuji Vás na www.czechbigman.cz (odkaz v Menu - R TEAM).

Vážení kolegové, udělejte si 18. 10. 2008 čas a přijďte nahlas říci na VH ČSTT Váš názor na naši společnou triatlonovou budoucnost. Vždyť abychom se mohli postavit na startovní čáru kteréhokoli –tlonu, musíme věnovat nemalé úsilí tréninkovým jednotkám na úkor rodině, přátelům a leckdy i zaměstnání. Pojďme si říct, co chceme a jak to chceme, ať máme pocit, že jsme proto udělali maximum.

Potěšilo mě zjištění, že pan Svoboda se rozhodl jít se svou „kůží“ na trh a nabídl svou kandidaturu triatlonové veřejnosti – pokud dostane Vaši podporu, přeji mu úspěch a očekávám lepší zítřky.

Všem, kteří se rozhodnou věnovat svůj čas a energii českému triatlonu, vyjadřuji svůj obdiv. Těm, kteří uspějí ve volbách, přeji hodně štěstí a pracovního nasazení do dalšího volebního období.

Všem ostatním, bezbolestné tréninkové kilometry a v sezoně 2009 co nejuspokojivější výsledky. Ty nejhodnotnější máte možnost získat třeba právě na nadcházejícím ME v DTT, které máme doma, ČR ještě nikdy triatlonový svátek takovéhoto formátu nehostila.

Vážení kolegové, nabízím Vám svůj „korálek“ do mozaiky pro vytvoření fungujícího týmu ČSTT.

Děkuji za Váš čas nad těmito řádky.

S úctou,
Mgr. Roman Jaroš
předseda R TEAM
autor projektu Czech BIGMAN
ředitel ME v DTT 

Hodnocení:
Přečteno 1336x

Komentáře

bez komentáře ... Reagovat
horší už to nebude Reagovat
Re: horší už to nebude Reagovat
k čemu je dobrý svaz triatlonu Reagovat
Re: k čemu je dobrý svaz triatlonu Reagovat
Vize Reagovat
Re: Vize Reagovat
Re: Re: Vize Reagovat
Re: Re: Re: Vize Reagovat
Re: Re: Re: Re: Vize Reagovat
Re: Re: Re: Re: Re: Vize Reagovat
Re: Re: Vize Reagovat
Po VH Reagovat
Re: Po VH Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár