ČP Mělník

21.07.2008 -
Český pohár v krátkém triatlonu pokračoval závodem dospělých, juniorů, dorostu a žáků v Mělníku. Organizátoři přivítali početné startovní pole, které čitalo až 200 závodníků.

V absolutním pořadí si vítězství odvážejí Jan Čelůstka (LABE TRI CLUB) 58:26 a 1. Jitka ŠIMÁKOVÁ (TJ Bižuterie Jablonec) 1:06:43,5 Teplota vzduchu 20 stupňů, teplota vody 20,6 stupňů. Již po jedenácté se v Mělníku bojovalo v devíti věkových kategoriích o body do ČP. Díky silničářům opravená trať cyklistiky s výjezdy na náměstí Míru, bohatá tombola a kvalitní konkurence, to byly kulisy letošního ročníku, kde se letos bojovalo o body do ČP a finanční a věcné ceny v hodnotě 70.000 Kč. ( Horské kolo vyhrál nestor triatlonu Milan Řípa) Na startu v seniorské kategorii objevila řada špičkových závodníků včetně reprezentantů a v této konkurenci si při společném startu dobře vedli i někteří junioři.

Plaveckou část zvládl nejlépe již tradičně Pavel Mužíček (pozn. redakce již Pavel připravuje samostatný článek o závodu), Na cyklistické části se zformovala desetičlenná skupina s převahou členů Ekol teamu, ve které nechyběl ani pozdější vítěz. Na cyklistické části dominoval Lukáš Hirt, který si také připsal obě cyklistické prémie při prvém a třetím průjezdu náměstí Míru. V běžecké části potvrdil Jan Čelůstka úlohu favorita a zvítězil před Petrem Burešem (Acis PF Plzeň) a Michalem Kumstátem (EKOL team). V juniorech se z prvenství radoval Radek Roupec, který obsadil v absolutním pořadí skvělou čtvrtou příčku. Na stupně vítězů ho doprovodili celkově devátý Šlajs a jedenáctý Řenč.

V ženském závodě si v doběhla pro vítězství neratovická Jitka Šimáková v barvách Bižuterie Jablonec před Lenkou Fanturovou (VSK FTVS Praha) a Hanou Kolářovou ( TTK SLAVIA VŠ Pzeň). V juniorkách si nejlépe vedla Lea Johanidesová, která obsadila celkově čtvrté místo.¨ V dorostencích způsobem start cíl vyhrál Lukáš Kočař ( Ekol team )1:01:36 a Zuzana Vlčková (MIP Polička 1:10:45 Ve starším žactvu zvítězili Hloušek Jan (Nový věk) a Grabmullerová Aneta (B&H TRIATHLON Č.B). 35:49. V mladším žactvu Kinc Lukáš E.ON Triathlon Team 34:48 a Lauberová Edita E.ON Triathlon Team 38:37