Info z MS od Přemka Švarce. Ospalý bude na startu chybět

7.06.2008 -
Ahoj všichni co Vás zajímá jak se máme v Kanadě. Nuže teplo tu stále moc není, asi jsme si ho měli přibalit s sebou, ale to nám nikdo neřekl.
Radek Roupec je s výsledkem víceméně spokojen, takže se  plynule přeměnil v roli mého sparinga na tréninkách a do role "holky pro všechno" a snaží se nám vyjít vztříc s našimi prosby, stejně tak jako Jirka Seidl. Včera konečně přestalo pršet a z hotelu se nám naskytl nádherný pohled z hotelu. Máme štěstí na výhled, takže vidíme přímo na místní vyhlášený Stanley park a velehory v pozadí.

Už jsem konečně přišel na to, proč už se všude prodávají trička na zimní olympiádu - na vrcholkách hor je stále sníh, nezvyklý pohled triatlonisty připravující se na závod. I to vysvětluje proč téměř všichni závodníci využívají kulichu, zimních rukavic a všichni jsou šílení po shánění neoprenových čepic na závod.

Bohužel toto počasí poznamenalo i náš tým, když do nejmenšího detailu vybroušený klenot Filip podlehl lehké viróze a i díky počasí už se nestihne dát dohromady na zítřejší závod.

Rozhodl se tak po dnešním oficiálním tréninku na kole, když mu organizmus naznačil, že tohle opravu nepůjde. Mě zase naznačil, že vyjet ten kopec 8x bude sakra těžkej úkol. To Vendula se cítí naštěstí v pohodě a doufá, že se oteplí nebo místní obyvatelé aspoň při fandění zahřejí okolí svými výdechy, čeká se jich na závod opravdu hodně. Ale věřme, že se jí vypořádat se zimou povede a dokončí, co víc aspoň do 16.místa, abychom měli nějaké body do rozdělování peněz na příští rok :-)

No a já? Filipovi jsem se sice nevyhnul, dnes jsem mu při pádu z postele v noci dokonce i líbal nohy, ale virózu jsem naštěstí nechytil a snad do zítra ani nechytím, takže se budu prát o umístění mezi nejlepšími. Studená voda mi vadit snad nebude, vždyť jsem v ní plavával dost, a že budu po kole zmrzlý? Přinejhorším využiji možnost pořadatelů, že závodníkům na konci depa sundají helmu, když to vlastní ruce přes ledové kry nedovolí. Co víc si přát....

Takže zítra nás čeká den D, když bohužel už bez Filipenka budeme bojovat o nějakou tu placku abychom měli podstavec pro večerní vínko a vyzkoušeli jaký mají stupně vítězů. Radek, Vojta, Báčís i Jirka už pilují hlasivky a domlouvají jakým způsobem nás zahřejí :-)


Přemek na procházce po městě :-)


výhled z hotelu


budoucí místo startu...

Hodnocení:
Přečteno 298x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka