Netradiční nominace na ME. Plavecký a běžecký test – část II.

20.12.2007 -
Svoje názory nad nominační novinkou, plaveckým a běžeckým testem, nám zaslali reprezentanti Lenka Zemanová a Martin Pejsar. Oba potvrzují, že tento způsob je velmi spravedlivý.
Lenka Zemanová


Vzhledem k termínu konání ME si myslím, že varianta spravedlivá je. Není možné postat všechny zájemce o nominaci na některý ze závodů SP a to hned z několika důvodů. Ne všechny totiž na startovku přijmou a cesta do Austrálie, na Nový Zéland nebo do Japonska je přeci jen dosti drahý výlet, nehledě na to, co bychom tam v tento termín pak předvedli... Další možností by bylo uspořádat nominaci v rámci EP ve španělské Pontevedře, ale opět je zde spousty argumentů proč ne.

Byla jsem u zrodu této myšlenky, tedy uspořádat jako nominaci plavecko-běžecký duatlon, a stojím za ní. Vím, že je to kompromis a není ideální, ale nejrozumnější za daných okolností. Konec konců německá reprezentace dělá nominace na SP z podobného testu. Další přínos vidím ve zmapování plavecké výkonnosti našich závodníků a jejich motivaci posunout výkonnost v bazénu na 1500m, což se jim určitě v sezóně vyplatí. Z fyziologického hlediska jde v tomto testu o úplně jiné zatížení než při OH triatlonu, ale myslí, že tento výsledky napoví hodně. V Lisabonu je rovinatá trať cyklistiky, myslím, že plavecká a běžecká forma bude v tomto závodě rozhodující.

Jako pojistka jsou tuším ještě vypsané nějaké divoké karty.
PS: Mně se to píše, když mám vyjetou nominaci za výsledek na loňské ME (14. místo...).


Martin Pejsar

Podle mého názoru je tento způsob nominace vzhledem k brzkému termínu konání ME adekvátní a věřím, že i velmi spravedlivý. Každý jistě ví, že v dnešním triatlonu je velmi podstatné plavání a běh. Při cyklistice je důležité ušetřit co nejvíce sil na běh, za předpokladu, že se závodník pohybuje v čelní skupince. Například v Německu je takovýto způsob nominace běžný. Velkou výhodou je, že v tomto závodě je eliminován možný defekt při cyklistice.

Plavecko běžecký závod by měl podle mého názoru dobře rozhodnout. Jestli mně osobně bude tato forma závodu sedět však nevím. Bude velmi záležet na plavání - dnes je u nás již řada kvalitních triatletů, kterí umí dobře plavat i slušně běhat a pokud by byla má ztráta po plavání více jak 45s, tak bude nominace velmi obtížná a i kdyby vyšla, tak na ME by byla takováto ztráta prakticky nedostižná.


Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Netradiční nominace na ME – Jak to vidí eTriatlon.cz
Přečteno 678x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka