V Jablonci Švarc deklasoval soupeře parádním během

17.06.2007 -
Jablonec nad Nisou uspořádal další závod New Balance ČP. V mužích zvítězil po fantastickém běžeckém výkonu Přemek Švarc před Janem Jaňourem a Jaroslavem Pejsarem. V ženách s přehledem zvítězila Vendula Trnková.
Uzavřená a divácky atraktivní cyklistiká trať, skvělá organizace a nasazení pořadatelů, průzračná voda v jablonecké přehradě Mšeno a teplota vzduchu příjemných 25°C,  tak by se dalo ve stručnosti shrnout situace před hlavním závodem.

Na startu, kde triatlonistům dělali sparingy 50cm kapři vyhřívající se na hladině, se v kategorii mužů a žen sešla poměrně slabá konkurence. Početné dorostenecké a juniorské kategorie startovali společně s dospělými.

Plavecké části s atraktivním výběhem vévodil překvapivě dorostenec Petr Šlajs. Za ním následovali se sekundovými rozestupy Pejsar J. a závodníci ekol týmu Kumstát, Kroupa, Jaňour, Pospíchal a další výborní plavci.

„Na první bójce jsem dostal dělo do obličeje a neustále se mi někdo pletl před sebe a do nohou,“ komentoval menší zaváhání ve vodě favorit závodu Přemek Švarc

Depo bleskurychle  zvládla dvojice Pejsar - Jaňour a od úvodních metrů se pustili do odvážného úniku. Šest kopcovitých kol v centru města jim k tomu přímo nahrávalo.

Za nimi se zformoval první balík ve složení Kumstát, Zdražil, bratři Pospíchalové, Švarc, mladičký Šlajs a junior Roupec, kterému však ve čtvrtém kole podklouzlo na otočce přední kolo a balík už nedojel.

„Ve čtvrtém kole jsme na dvojici uprchlíku ztráceli jen 8 vteřin ovšem, když se na otočce vysekal Roupec, nebyl už nikdo, kdo by byl ochoten střídat a ztráta během posledních dvou kol narostla na 40 vteřin,“ popsal situaci v prvním balíku Švarc.

Na běhu se na první příčce usadil Jaňour, ovšem Přemek Švarc se ihned dostal do špičkového tempa a na metě 3 km se doslova přehnal kolem Jaňoura a v cíli si mohl vychutnat radost z vítězství. Druhé a třetí místo připadlo zaslouženě Jaňourovi s Pejsarem. Čtvrtý skončil Michal Kumstát, pátý Vláďa Pospíchal a šestý junior Radek Roupec, který den před závodem skončil na juniorském evropském poháru ve Vídni na třetím místě.

„Závod v Táboře mi sebral spousty sil, ale dostatek odpočinku odstranil únavu. Kolo bylo kyselé, ale běh byl dnes prvotřídní. Vůbec se mi nechtělo do cíle. Klidně bych ještě běžel dvě kola, “ s úsměvem dodal vítěz Přemek Švarc.

Trnková s přehledem
V ženách zbytku startovního pole uplavala trojice Trnková, Lukešová  a Šimánková. Celou 20km trať absolvovali prvně dvě jmenované osamoceny. Za nimi se zformoval balík osmi žen. „Nikdo kromě  Katky Lhotové nechtěl spolupracovat a skoro celou trať jsme odtáhly ve dvou,“ popsala dění Fanturová.

Vítězství si nenechala uniknout Trnková. Na druhé místo se ve třetím běžeckém kole propracovala Fanturová. Třetí skončila Lukešová.

„Závod mi skvěle sedl a užila jsem si ho. Na běhu už jsme se nikam  nemusela hnát a v poklidu jsme dokončila,“ řekla v cíli vítězka.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY

autor fotografií: Roman "Sendvič" Roupec


start mužů


nervozita před startem v ženské vlně


atraktivní výběh do druhého plaveckého okruhu


z vody se jako první vynořil dorostenc Šlajs


Na čele se usadila dvojice uprchlíků Jan Jaňour s Jaroslavem Pejsarem


První balík. Na čele Přemek Švarc, který měl největší motivaci dojet čelo závodu


Jeden z mnoha cyklistických balíků


Lenka Fanturová skončila v ženách na druhém místě


vítězka Vendula Trnková


na běhu bezkonkurční Přemek Švarc


druhý Jan Jaňour


Nejlepším juniorem se stal Radek Roupec, který za víkend stihl EP juniorů ve Vídni (3.místo) a ČP v Jablonci (6.místo)

Hodnocení:

Galerie

  

Přečteno 867x

Komentáře

souboj Reagovat
Re: souboj Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.