V Poděbradech získali tituly Pejsar s Vodičkovou

3.06.2007 -
MČR ve sprinttriatlonu hostilo o tomto víkendu lázeňské město Poděbrady. Skvěle organizačně zvládnutý závod se těšil velké účasti triatlonistů. V mužích si mistrovský titul vybojoval Martin Pejsar, který porazil Slováka Šimka a třetího Švarce. V ženách se z titulu radovala Radka Vodičková.
Zatažená obloha, teplota vzduchu i vody 20°C a skvěle připravená sprinterská trať nalákala na start hlavního závodu velmi početné startovní pole čítající 124 triatletů a 38 triatletek.

Po krušném startu se na špici prodraly všechny plavecká esa, kromě jabloneckého Pavla Mužíčka, který se ve vodě nezorientoval a osamocen plaval na druhou bójku.

Z vody se na první pozici vynořil brněnský junior František Kubínek pronásledován Maškem, Jaňourem,  Kumstátem, Pejsarem mladším a dalšími... Ve přede nechyběli ani favorité Martin  Pejsar a Přemek Švarc.

Jak aktivně se má jezdit cyklistika v úvodních kilometrech ukázal kompletnímu startovnímu poli Jan Jaňour, který takřka 10km kroužil na osamocen na špici. „Mrzí, že se nikdo neodvážil pustit se mnou do úniku. Pak jsem svěsil nohy a počkal na první balík, protože to nemělo cenu,“ komentuje.

„Místy se jelo, místy se taktizovalo,“ výstižně popsal situaci v prvním balíku Pejsar, kde nechyběli bratři Pospíchalové a Pejsarové, Paták, Kubínek, Francke, Švarc, Kumstát, Zdražil. Skvělý výkon předvedl Brynda, který si vlastními silami docvakl čelo závodu a slovenské dvojici Šimko-Jurkovič se podařil stejný kousek.

Za nimi se startovní pole rozdělilo do početných balíků.

Pěti kilometrový běh sliboval v parádní podívanou. Na čelo se ihned prodral Slovák Šimko a za ním s mírným rozestupem Martin Pejsar. „Na druhém kilometru jsem ho dostihl a ihned mu nastoupil. Poté jsem si jen kontroloval náskok a v cíli jsem se mohl radovat ze zisku mistrovského titulu,“ řekl spokojeným hlasem Pejsar. „Při neúčasti Filipa Ospalého to byl pro mě jasný cíl,“ dodal

O třetí pozici se tvrdě bojovalo mezi dvojicí Švarc, Jaňour. Více sil do závěru ušetřil prvně jmenovaný, ale s běžeckým výkonem nebyl spokojen. „Letos jsem se zaměřil hodně na cyklistiku, ale i s během jsem byl na začátku sezóny spokojen. Ovšem teď postrádám lehkost a doufám, že se to brzy zlomí,“ prozradil v cíli Přemek.

V závodech juniorů, kteří startovali společně s muži, zvítězil František Kubínek (12.místo) před Polským reprezentantem a Radkem Roupcem.

1.Pejsar Martin (E.ON Triathlom team) 55:50
2.Šimko Pavel (LABE TRI CLUB) 56:04
3.Švarc Přemysl (TTK SLAVIA VŠ Pl.) 56:20
4.Jaňour Jan (EKOL team) 56:24
5.Kumstát Michal ((EKOL team) 56:36
kompletní výsledky zde

„Po dlouhé době se na startu žen strhla pořádná mela,“ říkala s radostí největší favoritka závodu Radka Vodičková. Té málem ujel první balík žen, neboť v depu podle jejich slov udělala školáckou chybu a nemohla najít své kolo.

„Smekám před českými juniorky. Skvěle zaplavali a skvěle spolupracovali na kole a díky nim nás nedojel druhý ženský balík,“ nešetřila chválou Radka.

Závěrečný běh po menším zaváhání v depu byl pro ni snadným soustem a v cíli se tak mohla radovat z mistrovského titulu. Druhá skončila Polka Kotfica a třetí Vendula Trnková.

V juniorkách se z triumfu radovala Lhotová Kateřina před druhou Kolářovou a třetí Kalabusovou.