Hušek a Erbenová mají titul mistra republiky v zimním triatlonu

27.02.2012 -
V Jilemnici se v neděli konal pátý závod seriálu Českého poháru v zimním triatlonu, který byl zároveň mistrovstvím ČR. Tituly republikových šampionů získali v náročných podmínkách Martin Hušek a Helena Erbenová.

Závod v Jilemnici dal zejména v cyklistické části pořádně zabrat všem závodníkům, kteří bojovali na trati složené z 5 kilometrů běhu, 10 kilometrů na horském kole a 9 kilometrů na běžkách. S rozbředlým sněhem a nelehkými podmínkami se nejlépe vyrovnal Martin Hušek, který překvapivě porazil fenoména zimních triatlonů Pavla Jindru. Mezi ženami dominovala Helena Erbenová.

„Forma předčila moje představy. Předpokládal jsem, že budu druhý jako ve většině závodů, ale Pavel Jindra směřuje svoje úsilí k mistrovství Evropy a startoval z plného tréninku. To k výsledku určitě přispělo, protože je na tom v zimních triatlonech líp,“ hodnotil vítěz Hušek.

„Na kole jsem v prvním okruhu odjel možná sedmdesát procent trati, ale ve druhém se jelo možná jen deset procent terénu, protože většina lidí na kole ve sněhu nejezdí, trasu rozdupali, a ta pak byla nesjízdná,“ vysvětlil okolnosti náročného závodu mistr republiky Hušek, který by za týden rád uspěl na ME v kategorii do 23 let v Itálii.

Na evropský šampionát ladí formu i druhý Jindra. „Poslední tři dny jsem hodně trénoval. Trať byla náročná a po kole už nezbyly síly na lyže,“ říkal Jindra, který věří, že za týden na evropském šampionátu udělá dobrý výsledek.

K jízdě na kole měla výhrady i bývalá reprezentantka v běhu na lyžích Erbenová, která v této disciplíně získala první titul. „S výjimkou silnice se kolo celý okruh tlačilo. Nezbývalo nic jiného než sklopit hlavu, zarýt gumu do sněhové rýhy a běžet. Z titulu mám radost, ale už se asi začnu připravovat na letní sezonu,“ dodala česká mistryně.

 

Výsledky Zimního triatlonu Jilemnice, mistrovství ČR 2012:
Muži:
1. Martin Hušek (TJ Bižuterie Jablonec n. N.) 1:48:30,1, 2. Pavel Jindra (Labe Tri Club) 1:50:22,8, 3. David Janda (Author Xterra Team) 1:51:28,5.
Ženy: 1. Helena Erbenová (TJ Bižuterie Jablonec n. N.) 1:55:02,2, 2. Šárka Grabmüllerová (B a H Triatlon České Budějovice) 2:03:28,0, 3. Hana Dvorská 2:36:06,2.24:07,2.

Victoria publishing

Hodnocení:

Galerie

   

Přečteno 428x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu