Láník si MS v dlouhém duatlonu doslova protrpěl

29.05.2006 -
Týden před MS zazvonil Láníkovi telefon a uslyšel možnost reprezentovat ČR na MS v dlouhém duatlonu. Musel se ihned se rozhodnout. Avšak taková nabídka se neodmítá a dlouho nezaváhal. Závod se konal v dánské Fredericii na tratích 15-90-7,5 a Alešovi závod nevyšel dle jeho představ. Na kole ho trápili křeče a věřil v lepší umístění než na konečné 31.místo. Více se dozvíte v rozhovoru…
Jak jsi se dostal k možnosti reprezentovat ČR na MS v dlouhém duatlonu? Byl to tvůj cíl před sezonou nebo se vše odehrálo na poslední chvíli?
Možnost reprezentovat ČR v dlouhém duatlonu mi nabídl Jirka Jelínek. Oslovil mě asi týden před samotným MS, takže to byla taková rychlá akce. V plánu před sezonou jsem to neměl. Navíc jsem se musel rozhodnout hned po prvním telefonátu s Jirkou, aby stihl vyřídit všechny potřebné administrativní záležitosti. MS se neodmítá, takže jsem neváhal.

Můžeš prozradit jak se vyvíjel závod ve tvém podání? Jak si spokojen se svým výkonem a umístěním?
Závod začal dobře. Po prvním 15km běhu jsem byl ve druhé skupině na 5. - 7. místě se ztrátou 50s na první skupinu. Na kole jsem si prožil peklo. Celých 90 km mě braly do stehen křeče, v silném větru jsem nemohl pořádně šlapat. Do druhého běhu jsme měl nohy už tak zhuntované, že jsem byl rád, když jsem doběhl. Své udělalo i počasí – 6 st. C, déšť a brutální vítr. Co se týče umístění? Beru to jako dokončený závod. Podle mého jsem měl na to, abych bojoval o umístění okolo 15 místa, na první desítku bych asi neměl. Nepovedlo se, tak snad příště.

Jak jsi se vypořádal s cyklistickou tratí?
Jak jsem již odpověděl v druhé otázce, cyklistiku jsem si protrpěl od začátku až do konce. Z 90 km a ani z objemu celého závodu jsem obavy neměl. Spíš jsem se obával silného větru a rovin. To není zrovna moje oblíbená kombinace. V takovém stavu, v jakém jsem byl, byla cyklistika dlouhá až moc.

Jaký byl profil tratí? Hlídali bedlivě rozhodčí rozestupy při cyklistické části?
Běžecká i cyklistická trať vedly po rovině. Rozhodčí hlídání draftingu zvládli dobře. Neviděl jsem, že by se jezdilo v háku.

Oproti loňsku se ti opět podařilo vylepšit svoji nejsilnější disciplínu běh? Prozradíš nám recept jak na to?
Běžecky jsem na tom opravdu o něco lépe než loni. Letošní zimu jsem naběhal asi polovinu, toho co loni (…. No trochu víc jak polovinu), takže jsem asi odpočatý :-). Ale vážně, hodně jsem lyžoval, cca 1500 km. Jezdil jsem lyžařské závody, střídal oba styly, kombinoval obecnou vytrvalost s ANP a nakonec se mi povedlo tento velký vytrvalostní, silový i tempový základ přenést na běh. Nechci tvrdit, že toto je ideální recept na běžeckou formu, ale mě tady u nás na Vysočině nic jiného nezbývalo. Minulé zimy jsem nalyžoval okolo 1000 km. Pokud to bude možné, tak u tohoto zimního modelu zůstanu i nadále.
 
Chystáš se obhájit loňské vítězství z Poděbrad?
Kdyby se mi to povedlo, bylo by to super. Myslím si, že  Filip Ospalý si odveze další titul. U mě bude záležet na tom s jakou ztrátou vylezu z vody. Pokud by se zadařilo, bedna by mohla vyjít nebo taky třeba 20 místo. Uvidíme. Ale nejdříve se musím dát do kupy po náročném závodě.

Jaké jsou tvé další plány do sezóny? Láká tě MČR v Karlových Varech? Náročná cyklistická a běžecká část dává možnost uspět i horším plavcům…
Nic velkého neplánuji. Rád bych objel  zbytek ČP v triatlonu včetně K. Varů. Co jsem se dozvěděl od M. Pejsara, běh by měl být po rovině. Takže hodně bude záležet na kole. Určitě je to trať, na které mají šanci i horší plavci. Já osobně bych si zde chtěl vylepšit loňské 7. z MČR z Plzně.


Svým výkonem na jarních duatlonech mile překvapil. V Dobřanech z toho bylo 2.místo


duatlon v Českých Budějovicíh


Na Ekol triatlonu v Brně si doběhl pro 9.místo.


Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Aleš Láník – „Plavat jsem začal v září 2001!!!“
Láník dal sbohem vrcholovému triatlonu!

Galerie

 

Přečteno 519x

Komentáře

bez jarní přípravy Reagovat
Re: bez jarní přípravy Reagovat
Re: Re: bez jarní přípravy Reagovat
Re: Re: Re: bez jarní přípravy Reagovat
Re: Re: bez jarní přípravy Reagovat
lyze Reagovat
Dlouhý duatlon Reagovat
Re: Dlouhý duatlon Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.7.24Ve Španělsku byla psána historie
7.7.24V Rothu padala světová maxima
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.