Petr Vabroušek zvítězil v Eilatu

26.01.2013 -
Vstup do nové sezóny Petr Vabroušek zvládl na výbornou. První start, první vítězství. Jak závod Petr okomentoval se dočtete v článku.
Jak jsi spokojený s úvodním závodem sezóny? Jaké byly podmínky?

Samozřejmě maximálně. Že bude závod těžký jsem věděl a naznačovala to i prohlídka tratí před startem. Že to ale bude takový očistec, to jsem netušil. Start plavání do tmy a vlny v moři byly to nejmenší, podobné převýšení na kole má i Silverman v Nevadě, asi i Elba a další závody. Tady se ale končí v horách nad Eilatem a dolů se sbíhá prvních 10km maratonu, takže zbývajících 32km po relativní rovině (a převážně betonu) se běží na hodně rozbitých nohou. Nejhorší ze všeho byl ale vítr na cyklistice (vždy po obrátce to znamenalo v rovinatějších úsecích na 300W rychlost asi 18km/h... Rovinaté úseky tady ale měly dohromady asi 2km... Prostě lahůdka pro skutečné gurmány a určitě se sem rád vrátím! 

Jak se pro tebe zavod vyvijel ?

Podařilo se mi skvěle zaplavat a vodu jsem opouštěl ve vedoucí šestičlené skupině s Tomášem Bednářem. Po nejrychlejším depu jsem na kolo dokonce sedal jako první. Už po dvou kilometrech se kolem mne do kopce prohnal Pschebizin (specialista na horské dlouhé triatlony, desetinásobný vítěz švýcarského Inferna), zhruba na 50. km se kolem mne podobně prohnal i holanďan Candel. Věděl jsem, že závod bude dlouhý a tak jsem je nechal jet a schoval síly na později. Trpělivost se mi vyplatila a na 140. km jsem předjel Pschebizina a na 160. km i Candela. Zatímco Candel už se nechytal a šetřil síly na běh, Pschebizinovi jsem vždy kousek ujel, ale ve stoupáních se dokázal vždy dotáhnout zpět a do depa tak dorazil chvilku po mně. Depo měl rychlejší a tak vybíhal asi půl minuty přede mnou. Na úvodní seběh jsem si věřil a po 1,5km jsem se vrátil do čela a po 10ti km jsem už měl 2minutový náskok na němce a 5minutový na holanďana. Zatímco na Pschebizina jsem náskok po celý maraton zvolna zvyšoval, Candel se mi postupně rychle přibližoval. V posledních 10km se mi ale podařilo zrychlit a pozici už pohlídat až do cíle.

Jaká byla atmosféra během závodu? Odlišná než u klasických ironmanů?

Řekl bych že celkem srovnatelná při plavání a běhu ve městě. V horách při cyklistice bylo vhledem k uzavření trati pro auta zcela pusto a společnost nám dělala jen kulometná hnízda - na jedné straně Izrealská, na druhé za 5ti metrovým ostnatým drátem a minovým pásem ta Egyptská....

Nyní tě čeká Ironman Melbourne, jakými závody si zpestříš přípravu?

Vesměs lokální běhy, v Napajedlích budu obhajovat TACX indoor cyklistický závod, nejdál se asi vydám na tradiční Chodbový maraton do Prievidzi. Na přelomu února a března jedu s rodinou na dovolenou do tepla, takže další Ironman mne čeká až za neuvěřitelné 2 měsíce v Melbourne:-)

Nějaká zajímavost?

Souběžně se tady hraje tenisový turnaj ITF Futures, na kterém do zítřejšího finále postoupila naše tenisová naděje Jiří Veselý (svěřenec bývalého triatleta a Ironmana Jožka Ivanka). Celá skupina našich tenistů dnes fandila jak o život, takže zítra půjdeme ještě před výhlášením oplatit podporu na kurt a snad se tady ČR dočká víkendového double...  

Hodnocení:
Přečteno 1097x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka