Xterra s brodem: Možná přijede i Bauer

6.05.2005 -
Karlovy Vary - Bitva o první tuzemský titul v Xterra-duatlonu se strhne v sobotu v Březové. A možná že ho zpestří účast Lukáš Bauera, běžkařského šampiona. Zpestřením náročných kopcovitých tratí (6 km běh - 22 km horské kolo - 3 km běh) bude brod v úvodu druhého běhu. „Čeká dvacet metrů překonávání vody, která má jedenáct stupňů, nejhlubší místo má metr deset,“ hrozí Martin Pejsar, ředitel závodu.

Karlovy Vary - Bitva o první tuzemský titul v Xterra-duatlonu se strhne v sobotu v Březové. A možná že ho zpestří účast Lukáš Bauera, běžkařského šampiona.
Zpestřením náročných kopcovitých tratí (6 km běh - 22 km horské kolo - 3 km běh) bude brod v úvodu druhého běhu. „Čeká dvacet metrů překonávání vody, která má jedenáct stupňů, nejhlubší místo má metr deset,“ hrozí Martin Pejsar, ředitel závodu.

Sám už chlad vyzkoušel a tvrdí: „Dá se to vydržet, takhle vypadá pravá Xterra.“
Kombinaci pořadatele a závodníka letos nezvládne, protože ho před týdnem skolila střevní chřipka. „Ztratil jsem šest kilo váhy. Nechci riskovat, chystám se na Světové poháry na olympijských tratích,“ říká karlovarský triatlonista.

Druhý podnik domácí série terénních závodů tak má tři favority.
Hlavně domácího Jana Kubíčka z Koma racing teamu, který skončil minulý týden třetí na mistrovském silničním duatlonu v Dobřanech. „V týdnu jsem ale hodně trénoval, při tom včera snad šestkrát zmokl. Hotové peklo. Nevím, jak na tom budu,“ odvrací pozornost. Kubíček našel novho parťáka na letní trénink - lyžaře Šperla.
Pomůže mu proti loňskému vítězi Tomáši Jiránkovi z Polaru, který se připravoval přes zimu v Americe?

A pak je tu František Žilák (CykloMax/Rock Machine), vítěz loňského seriálu a úvodního letošního duatlonu v Týně. „Na kole se cítím skvěle jako snad nikdy,“ hrozí Žilák. O víkendu vyhrál s osmiminutovým náskokem i s defektem bikový maraton na polské straně Sněžky.
Mezi ženami patří mezi favoritky jihočeská učitelka a úspěšná reprezentantka v zimním triatlonu Šárka Grabmüllerová (B+H TT České Budějovice), vítězka prvního závodu z Týna.
Start je ve 14.00, před tím od 12.30 závodí děti v bězích. Na cenách se rozdá 10 000 Kč a cenné sklo.

Seriál Czech Xterra tour pak pokračuje prvním terénním triatlonem 22. května v Liberci.

Hodnocení:
Přečteno 54x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu