Kubíček z Dukly je šampion v Xteře

2.09.2004 -
Přední Výtoň - Dobíhal v klidu, s obrovským náskokem. Pak strhl cílovou pásku a mrštil jí o zem v divokém gestu radosti. Jan Kubíček z Dukly Praha se stal po dvou letech opět domácím šampionem v terénním triatlonu Xteře. "Řadím tenhle výsledek hodně vysoko, konkurence se zvyšuje," říká všestranný triatlonista. Tratě na Lipně byly podle něho hodně spravedlivé. Delší plavání, fyzicky i technicky

Přední Výtoň - Dobíhal v klidu, s obrovským náskokem. Pak strhl cílovou pásku a mrštil jí o zem v divokém gestu radosti.
Jan Kubíček z Dukly Praha se stal po dvou letech opět domácím šampionem v terénním triatlonu Xteře. "Řadím tenhle výsledek hodně vysoko, konkurence se zvyšuje," říká všestranný triatlonista.
Tratě na Lipně byly podle něho hodně spravedlivé. Delší plavání, fyzicky i technicky náročné kolo, drsný běh. "Na kole mi na špici hodně pomohl Tomáš Havlíček. Běželo se mi pak už krásně," usměje se.
Stal se mistrem, ale seriál Czech Xterra tour vyhrál jeho soupeř František Žilák. "Já jsem v úvodu sezony dával přednost duatlonu, jemuž jsem podřídil přípravu," vysvětlí. Na mistrovství světa v Geelu skončil 44.
Teď ho čeká duatlonová Evropa a pak - po dvou letech - návrat na vražedné tratě světového mistrovství na havajském ostrově Maui.
Tehdy tam byl jako nejlepší z Čechů 19. Letos by chtěl výš, i když ví, že dorostli další borci a na Xterru se chystají i triatlonisté z olympiády.
Poslední tréninkovou fázi na Havaji pojede po boku přítele Jana Řehuly. "Je to paráda, když se s vámi takový závodník dokáže podělit o zkušenosti. To u nás nebývá zvykem."
Kubíček bydlí a trénuje kousek od Božího Daru. V létě byl několikrát běhat i s lyžařem Bauerem. "Oba raději trénujeme sami, ale takhle jsme si to aspoň zpestřili." 

Hodnocení:
Přečteno 51x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu