XTERRA na desátou

15.08.2004 -
í č a n y (14.8.) - XTERRA vehnala triatlonu do žil novou energii a vzniklo tak nejmasovější sportovní hnutí, které slavilo o víkendu své letošní jubileum. Desátého závodu Českého poháru v terénním triatlonu se v Říčanech u Prahy zúčastnil rekordní počet závodníků. Takřka 170 startujících v různých kategoriích poměřilo síly v osmisetmetrovém plavání, 28 kilometrech na horském kole a osmikilometrovém terénním běhu. Závod měl ještě jednu zvláštnost, byl vyhlášen jako druhé mistrovství České (XPG)
Ř í č a n y (14.8.) - XTERRA vehnala triatlonu do žil novou energii a vzniklo tak nejmasovější sportovní hnutí, které slavilo o víkendu své letošní jubileum. Desátého závodu Českého poháru v terénním triatlonu se v Říčanech u Prahy zúčastnil rekordní počet závodníků. Takřka 170 startujících v různých kategoriích poměřilo síly v osmisetmetrovém plavání, 28 kilometrech na horském kole a osmikilometrovém terénním běhu.

Závod měl ještě jednu zvláštnost, byl vyhlášen jako druhé mistrovství České republiky zdravotníků, kterých startovalo více než dvacet. Záštitu nad akcí opět převzal známý kardiochirurg profesor Jan Pirk, který se také sám aktivně zúčastnil a ve své kategorii dojel na druhé pozici. Nejlepším zdravotníkem se stal Jiří Pešl z Českobudějovické polikliniky Jih.

Třetí vítězství v E.ON XTERRA Czech Tour vybojoval Tomáš Jiránek o deset sekund před vítězem minulého závodu Janem Kubíčkem. Třetí proběhl cílem Petr Kučera, loňský vítěz celé série. Letošní suverén František Žilák v závodě nestartoval, „Šéf mého týmu mi start zakázal, musím se věnovat přípravě na závěrečný závod XTERRA a mám lehké zranění kotníku, které by mě určitě hendikepovalo,“ vzkázal pětinásobný vítěz letošní série. Jiránek se svým vítězstvím posunul na druhé místo v bodování poháru právě za Františka Žiláka.

Vítězstvím mezi ženami potvrdila Jana Bezdíčková svou pozici na čele bodového žebříčku, druhá skončila Alena Konečná o prsa před Kamilou Bulířovou, která bude v říjnu reprezentovat Českou republiku na XTERRA mistrovství světa. Největší soupeřka Jany Bezdíčkové z posledních závodů Eva Skalníková vzdala po sérii defektů v prvním okruhu cyklistické části.

I závodníci, kteří neuspěli po sportovní, stránce mohli mít dobrý pocit. Vždyť 50 korun ze startovného putovalo na konto sdružení postižených sportovců, kterým za několik týdnů začínají v Aténách paralympijské hry. Zástupcem sdružení byl účastník Havajského Ironmana Zbyněk Švehla, „XTERRA se mi líbí, je to vážně návrat ke kořenům triatlonu. Už jsem něco podobného absolvoval na vlastní kůži při Pilman triatlonu ve Ždáru nad Sázavou, kde se částečně běží v terénu, pro mě to bylo hodně obtížné.“ První Evropan, který se dokázal mezi vozíčkáři na Havaj kvalifikovat na oplátku komentoval celý závod pro diváky, kterých se i přes nepřízeň počasí sešlo v místě závodu hodně.

Poslední závod Českého poháru v terénním triatlonu skupiny E.ON a zároveň i mistrovství České republiky se jede 28. srpna v Přední Výtoni u přehrady Lipno. V rámci víkendu se v Přední Výtoni jede závod XTERRA supersprint, duatlon pro děti, závod štafet a proběhne i vyhlášení celkového pořadí série. Informace hledejte na www.xterra.cz.

Výsledky E.ON XTERRA Czech Říčany (0,8-28-8 Km):
Muži:
1. Tomáš Jiránek 2:01:15, 2. Jan Kubíček 2:01:27, 3. Petr Kučera 2:02:21, 4. Peter Hertl (SVK) 2:03:34, 5. Véna Hornych 2:07:12,6. Pavel Jindra 2:08:04
 
Ženy:
1. Jan Bezdíčková 2:29:57, 2. Alena Konečná 2:39:02, 3. Kamila Bulířová 2:39:05

Hodnocení:
Přečteno 56x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu