XTERRA Italy opět stříbro

5.07.2004 -
Sardinské stříbro Jana Řehuly na dalším podniku XTERRA evropské Tour Po úspěšném absolvováni ME E.ON XTERRA Czech v Hluboké nad Vltavou, který se jel minulou sobotu též jako třetí závod XTERRA European Tour, získal v silné konkurenci Jan Řehula na XTERRA Italy opět stříbro s nepatrným odstupem za vítězem…. Závod byl situován do hornaté oblasti vnitrozemí s krásnou přírodou a subtropickým rostlinstvem. Plavalo se v průzračné vodě přehrady na (Xterra.cz)
Sardinské stříbro Jana Řehuly  na dalším podniku XTERRA evropské Tour

Po úspěšném absolvováni ME E.ON XTERRA Czech v Hluboké nad Vltavou, který se jel minulou sobotu též jako třetí závod XTERRA European Tour, získal v silné konkurenci Jan Řehula na XTERRA Italy opět stříbro s  nepatrným odstupem za vítězem….
 
Villacidro – Sardinie, 4.7.
Závod byl situován do hornaté oblasti vnitrozemí s krásnou přírodou a  subtropickým rostlinstvem.
Plavalo se v průzračné vodě přehrady na pitnou vodu ve dvou okruzích s náročným výběhem do kopce. O tempo na špici se staral anglicky super plavec Criss Volley a za nim se v těsném závěsu držel Jan Řehula (Author team Praha) s velmi nadějným Němcem Andreasem Bocherem.

Po výjezdu z depa Angličan upadl a do čela závodu s dostali Řehula s Bucherem a pravidelně se střídali na špici 30 km dlouhé trati.”V rozhodujícím  šestikilometrovém kamenitém stoupáku se mi uvolnil upínák a musel jsem seskočit a dotáhnout zadní kolo. V tomto momentu mě dojeli mistr světa Francouz Oliviere Marceau a bronzový z ME Evropy v Hluboké David Henestrosa (Spa). Společně jsme pak dojeli vedoucího Buchera, který v zápětí píchl zadní kolo.Hodil jsem mu svoji rezervu a věřil, ze se mi defekt vyhne.”, popisuje průběh cyklistiky Řehula.
V závěrečném dlouhém sjezdu exceloval technicky zdatný Henestrosa následovaný Marceauem, Jan Řehula ztrácel cca 35 vteřin. Honza se snažil zlikvidovat ztrátu, ale podařilo se mu jit jen pres Marceau. Španěl Henestrosa měl však v posledních třech kilometrech více sil a zaslouženě si do cíle doběhl pro vítězství necelou minutu před Řehulou.
“Cítil jsem se ve formě, závod na Hluboké mě hodně posílil, vůbec jsem se na kole netrápil. V závěru běhu mi trochu došlo, bylo šílené vedro a já nemel moc času pit.” dodal Řehula.

Hodnocení:
Přečteno 141x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka