Hluboká n. Vltavou XTERRA European Championship

25.06.2004 -
Tiskové konferenci před premiérovým XTERRA European Championship se zúčastnila většina favoritů z řad mužů i žen a zástupci pořadatelů. Hned v úvodu oznámila marketingová ředitelka E.ON XTERRA Czech Tour a XTERRA European Championship, Ing. Silvie Procházková, že do závodu je přihlášeno více než 400 startujících a diváci budou mít možnost vidět 11 mistrů světa z minulých let z několika vytrvalostních disciplín (triatlon, duatlon, běžecké lyžování,atd.). Jedním z favoritů bude (Rudolf Slaba)
Tiskové konferenci před premiérovým XTERRA European Championship se zúčastnila většina favoritů z řad mužů i žen a zástupci pořadatelů. Hned v úvodu oznámila marketingová ředitelka E.ON XTERRA Czech Tour a  XTERRA European Championship, Ing. Silvie Procházková, že do závodu je přihlášeno více než 400 startujících a diváci budou mít možnost vidět 11 mistrů světa z minulých let z několika vytrvalostních disciplín (triatlon, duatlon, běžecké lyžování,atd.).

Jedním z favoritů bude i mistr světa v krátkém triatlonu z roku 2000 a vítěz Brave XTERRA Czech 2002, švýcarský profesionál Olivier Marceau. „Závody XTERRA zařazuji v rámci přípravy na Olympijské hry v Athénách, protože tam bude velmi náročná cyklistická trať a kolo řádně prověří i účastníky závodu zde na Hluboké“, odpověděl na otázku, proč v olympijské sezóně startuje na tak náročném závodě.
Mezi ženami patří ke kandidátkám na první místo Američanka Candy Angle. „Budu zde závodit již po třetí a mohu říci, že je zde srovnatelná atmosféra a náročnost tratí jako v Americe, ale mnohem nabitější je startovní pole, vyhrát bude velmi těžké. Je zde větší konkurence než na mistrovství světa!“, vysekla poklonu pořadatelům, když byla vyzvána ke srovnání se zahraničními závody.

Na start se postaví i bronzový medailista z OH v Sydney, Jan Řehula. „Kondičně jsem na tom stejně, jako ti nejlepší, ale stále ztrácím v technických pasážích na MTB. V rámci přípravy na Evropský šampionát jsem se zúčastnil několika bajkových maratónů. I z hlediska úrazů, kterých jsem měl v minulých letech řadu, považuji závody XTERRA za bezpečnější.“, uvedl nejlépe umístěný domácí závodník z minulého roku. „Závodit mě stále baví a chci na zdejších náročných tratích předvést co nejlepší výkon. Věřím,  že to bude také atraktivní podívaná“, vzkázal Jan Řehula divákům.

Na start se opět postaví i náš světový lyžařský šampión Martin Koukal. „Vyhovovalo by mi kratší plavání a delší běh, kdyby do zítřka napadlo 20cm sněhu, také bych se nezlobil“, vtipkoval Martin na otázku, kde bude v závodě jeho slabé místo. K případné účasti na mistrovství světa XTERRA na podzim uvedl: „Bohužel startovat na Havaji opět nebudu, termínově se závod kryje s běžeckým světovým pohárem“.
Pořadatele pochválil také Dave Nicholas, zástupce světové organizace XTERRA. “Za tři roky vyrostl tento závod v akci světového měřítka, věřím, že se zde budeme potkávat po řadu příštích let“.

Silvie Procházková popřála všem závodníkům mnoho štěstí. Dále vyjádřila naději, že i přes nulový zájem ze strany Českého svazu triatlonu o toto sportovní odvětví, se bude XTERRA i nadále rozvíjet a přinášet radost stále většímu počtu sportovců.

Hodnocení:
Přečteno 113x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu