Olympionička Berková vyhrála terénní Xterru

22.05.2004 -
Opava - Výhra v divokém terénu mezi bunkry z druhé světové války? Takovou olympijská reprezentantka v triatlonu Renata Berková získala poprvé. V rámci přípravy na olympiádu v Aténách se postavila na start terénního triatlonu - Xterry. Třetí závod domácí série E.ON Xterra Czech tour se jel jen pár metrů od jejího domu v Opavě. I v cíli na Horním náměstí v centru v rámci oslav 780. výročí města, byla první. „Bylo to opravdu z plného tréninku, ráno jsem plavala dvě hodiny

Opava - Výhra v divokém terénu mezi bunkry z druhé světové války? Takovou olympijská reprezentantka v triatlonu Renata Berková získala poprvé.

V rámci přípravy na olympiádu v Aténách se postavila na start terénního triatlonu - Xterry. Třetí závod domácí série E.ON Xterra Czech tour se jel jen pár metrů od jejího domu v Opavě. I v cíli na Horním náměstí v centru v rámci oslav 780. výročí města, byla první.

„Bylo to opravdu z plného tréninku, ráno jsem plavala dvě hodiny v bazénu,“ připomněla zkušená Berková. „Horské kolo je pro mě těžší technickými nároky. Ale zase je celý závod zábavnější, žádné nervy, každý jede za svoje, na co má.“ Druhá s téměř tříminutovou ztrátou skončila Kateřina Pánková, dřívější profesí kanoistka. Berková dominovala Xteře už loni na lyžařských tratích v Novém Městě na Moravě.

Druhý triumf v Xteře oslavil také František Žilák z Cyklomax/Rock machine teamu. „Možná mi přinesl štěstí nový neopren od Honzy Řehuly,“ usmál se. Plaveckou část v kalných vodách Stříbrného jezera ale vyhrál jeho týmový druh Michal Cholasta. Původem biker Žilák však tříminutovou ztrátu na čelo dohnal už v prvním ze tří okruhů na horském kole. „Jelo se mi výborně, trať byla hodně technická s prudkými výjezdy,“ říkal vítěz. Rovinatý běh podél jezera už jen kontroloval.

Na druhou pozici se dotáhl první muž loňského celkového pořadí Petr Kučera, třetí skončil Peter Hertl ze Slovenska.
Plavání prozatím odradilo dosavadního lídra, Tomáše Jiránka z Polaru.
Čtvrtým závodem pokračuje seriál E.ON Xterra Czech tour příští sobotu v Rychnově nad Kněžnou.

E.ON Xterra Czech tour 2004 - 3. závod v Opavě (0,7 km plavání - 21 km MTB - 7 km běh):

Muži: 1. Žilák (Cyklomax/Rock Machine) 1:20:10, 2. Kučera (Atex Tufo) -1:15, 3. Hertl (Skalica, Slov.) -1:30, 4. Jindra (Labe tri klub) -4:11, 5. Vedra (VSK VUT Brno) -4:28, 6. Havlíček (Axiom Orbit) -4:29. Ženy: 1. Berková (Olympo) 1:36:48, 2. Pánková (Vella Apache) -2:16, 3. Bezdíčková (Triangle team) -3:23.

V celkovém pořadí vedou Kučera a Bezdíčková.