Berková se chystá na Xterru

21.05.2004 -
Olympionička Renata Berková bude hlavní hvězdou Xterry v Opavě. "Trať mám tři kilometry za domem," těší se. Seriál off-roadových závodů E.ON XTERRA CZECH TOUR pokračuje v sobotu třetím závodem. Jeho příznivci se po dvou duatlonech poprvé utkají v kompletním triatlonu. "Voda ve Stříbrném jezeře má osmnáct stupňů, teplota snad vydrží," láká na start ředitel závodu Petr Svoboda.
Olympionička Renata Berková bude hlavní hvězdou Xterry v Opavě. "Trať mám tři kilometry za domem," těší se.
 
Seriál off-roadových závodů E.ON XTERRA CZECH TOUR pokračuje v sobotu třetím závodem. Jeho příznivci se po dvou duatlonech poprvé utkají v kompletním triatlonu. "Voda ve Stříbrném jezeře má osmnáct stupňů, teplota snad vydrží," láká na start ředitel závodu Petr Svoboda.
 
Účastníky čeká 0,8 km plavání - 16 km na horském kole a 7 km běhu s cílem na Horním náměstí v centru města, závodem vyvrcholí oslavy 780 let Opavy.
Berková má jistou nominaci na olympijské hry do Atén, jako jediná česká žena jede už na druhé Hry. Xterru bere jako přípravu. "Ráno půjdu normálně dvě hodiny plavat a v poledne se vydám na start," říká. "Horské kolo je pro mě těžší, potřebujete sílu i techniku, ale zase jezdíte za svoje. Je to příjemní zpestření," dodává. Loni vyhrála závod Xterra tour na lyžařských tratích v Novém Městě na Moravě. Před týdnem prověřila síly na bikovém Silesia maratonu. Tam jela 65 kilometrů v terénu 3:40 hodiny a skončila třetí. "No a mám z toho střevní potíže," posteskla si.
Pořadatelé očekávají stovku účastníků včetně lídrů letošního seriálu Jiránka a Polenské.

Průběžné pořadí E.ON Xterra Czech tour 2004: Muži:

muži: 1. Jiránek (Polar Mladá Boleslav) 190, 2. Kučera (Atex Tufo) 163, 3. Pavel (Cyklo Domanín) 151, 4. Žilák (Cyklomax/Rock machine) 139, 5. Vejvoda (Kooperativa) 133.

Ženy: 1. Polenská (Praha 4) 131, 2.-3. Bulířová (VSK Liberec) a Bezdíčková (Triangle team Brno) po 100.

Hodnocení:
Přečteno 59x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková