Startuje seriál terénních triatlonů Xterra

29.04.2004 -
Jablonec - Do druhého ročníku vyrazí v sobotu v pravé poledne domácí seriál Xterra, který slavil loni ohromný úspěch. V lyžařském areálu v jabloneckých Břízkách se pojede terénní duatlon (2,2 km běh - 18,8 km horské kolo - 4,4 km běh). „Tratě jsou o něco snažší než loni. Jsou suché, ve stoupáních nemělo by se nemělo slézat. Jde přece jen o začátek sezony,“ říká bývalý reprezentant Štěpán Chroustovský,
Jablonec - Do druhého ročníku vyrazí v sobotu v pravé poledne domácí seriál Xterra, který slavil loni ohromný úspěch. V lyžařském areálu v jabloneckých Břízkách se pojede terénní duatlon (2,2 km běh - 18,8 km horské kolo - 4,4 km běh).
„Tratě jsou o něco snažší než loni. Jsou suché, ve stoupáních nemělo by se nemělo slézat. Jde přece jen o začátek sezony,“ říká bývalý reprezentant Štěpán Chroustovský, který pomáhá pořadatelům. Přihlásit se můžete ještě ráno na startu.
Favoritem skoro doma bude liberecký Petr Vejvoda, loni nejlepší Čech na světovém šampionátu na Havaji. Vysoké ambice má po přestupu do hradeckého Cyklomaxu loni druhý v české Xteře František Žilák. A pozlobit je bude chtít veterán Miloš Fox, před pár lety jeden z elitních světových duatlonistů.

„Rozšiřuje se nejen počet účastníků, co chtějí poměřit síly v atraktivních závodech v přírodě, ale i organizátorů,“ těší Michala Pilouška, otce české Xterry.  Závodní číslo si už rezervují lyžaři Martin Koukal nebo Lukáš Bauer, triatlonista Jan Řehula a další.

Letos se koná deset závodů, z toho jeden na Slovensku, k tomu premiérový evropský šampionát na tradičních tratích v Hluboké. Do celkového pořadí E´ on Xterra Czech tour se počítá šest výsledků, na prémiích se rozdá 40 000 korun.

Hodnocení:
Přečteno 60x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu