Xterra European Tour - Kortekaas a Whitmore

16.09.2003 -
Titisee/Neustadt - Vítězný hattrick na tratích XTERRA dovršila Američanka Jamie Whitmoreová v Německém Titisee. Po třech vítězstvích získala triumf v celkovém pořadí 1. ročníku série XTERRA EUROPEAN TOUR. XTERRA – offroad multisport, který obsahuje plavání na otevřené vodě, cyklistiku na horském kole v extrémním terénu a terénní běh. "Je to pro mě ohromný úspěch také proto, že mám ráda Evropu, její lidi a kulturu," řekla
Titisee/Neustadt - Vítězný hattrick na tratích XTERRA dovršila Američanka Jamie Whitmoreová v Německém Titisee. Po třech vítězstvích získala triumf v celkovém pořadí 1. ročníku série XTERRA EUROPEAN TOUR. XTERRA – offroad multisport, který obsahuje plavání na otevřené vodě, cyklistiku na horském kole v extrémním terénu a terénní běh. 

"Je to pro mě ohromný úspěch také proto, že mám ráda Evropu, její lidi a kulturu," řekla atletka z Kalifornie. Mezi muži vyhrál celkově Royce Kortekaas z Nizozemska, jemuž k celkovému prvenství v sérii stačilo i čtvrté místo v posledním závodě v Německu. Z první pozice se tu radoval Francouz Nicolas Lebrun. Německý závod byl nejtěžší a nejdelší v sérii, závodníci s koly šplhali na ramenou i na lyžařské skokanské můstky, kde se v prosinci koná závod Světového poháru.

XTERRA jako poměrně mladý sport zaznamenal během své dosavadní osmileté existence v Americe obrovský rozkvet. Soudě podle právě skončeného prvního ročníku XTERRA EUROPEAN TOUR nastupuje XTERRA – jako sport, mohutnou expanzi i do Evropy.

Premiérová evropská série, v němž se již osmý rok koná mistrovství světa na havajském ostrově Maui, měla velký úspěch. Závodů v Česku, Nizozemsku a Německu se zúčastnilo celkem 1200 závodníků všech věkových kategorií včetně špičkových profesionálů - vedle Whitmoreové například úřadující XTERRA mistryně světa Candy Angle, mistr světa v zimním triatlonu a XTERRA specialista Nicolas Lebrun z Francie, mistr světa v zimním triatlonu Marc Ruhe z Lichtenštejnska, olympijský medailista ze Sydney Jan Řehula, mistr světa v běhu na lyžích Martin Koukal, ale i legendární triatlonista Rob Barel z Nizozemska. "Na příští rok již usilují o svůj závod, který by se stal zároveň světovou kvalifikací, další země - Rakousko, Francie, Švýcarsko, Velká Británie, Itálie, Maďarsko a Slovensko " uvedl Michal Piloušek, výkonný ředitel XTERRA European Tour.

"Jsme rádi, že si XTERRA podmanila také Evropu a nabízí stovkám sportovců závodnické zážitky, ale i šanci poznat stejně naladěné lidi a krásná místa - lesy okolo zámku na Hluboké, písčité duny v nizozemském Kijkduijnu, nebo prudké kopce tady v německém Černém lese," řekl Dave Nicholas, viceprezident TEAMU UNLIMITED - firmy, která je zakladatelem a vlastníkem značky XTERRA.

Vyvrcholením všech závodů XTERRA na celém světě je NISSAN XTERRA WORLD CHAMPIONSHIP, které se koná 26. října na ostrově Mauii ve státě Hawaii.- Tituly obhajují Jihoafričan Conrad Stoltz a Američanka Candy Angleová, vítěze čeká po 20 000 dolarech. 

Celkové pořadí XTERRA EUROPEAN TOUR 2003: 
Muži: 1. Royce Kortekaas (Nizozemsko) 247 b, 2. Marc Ruhe (Lichtenštejnsko) 219 b, 3. Nicolas Lebrun (Francie) 200 b, 4. Ronny Dietz (Německo) 145 b, 5. Martin Pejsar (ČR) 110 b. 

Ženy: 1. Jamie Whitmore (USA) 300 b, 2. Ute Schäfer 246 b, 3. Katrin Helmcke (obě Německo) 201 b, 4. Ariane Gutknecht (Švýcarsko) 138 b, 5. Joke Keuning (Nizozemsko) 99 b. 

Tomáš Nohejl, XTERRA European office - press release

Hodnocení:
Přečteno 106x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka