Xterra Germany – 13.září 2003

9.09.2003 -
POSLEDNÍ ZÁVOD XTERRA EUROPEAN 2003 TOUR -XTERRA GERMANY– 13.ZÁŘÍ 2003 Procházka v pohádkové přírodě s barevnými stromy a modrými jezery? Naopak, spíš namáhavý a nekompromisní závod napříč krajinou v přírodním masivu Schwarzwald! To připravují pro závodníky pořadatelé závěrečného závodu XTERRA EUROPEAN TOUR 2003. O celkovém pořadí XTERRA EUROPEAN TOUR ještě není rozhodnuto. (Xterra team)
Procházka v pohádkové přírodě s barevnými stromy a modrými jezery? Naopak, spíš namáhavý a nekompromisní závod napříč  krajinou v přírodním masivu Schwarzwald! To připravují pro závodníky pořadatelé závěrečného závodu XTERRA EUROPEAN TOUR 2003. O celkovém pořadí XTERRA EUROPEAN TOUR ještě není rozhodnuto.  Na zisk titulu může stále pomýšlet několik sportovců. V tuto chvíli vede pořadí Holanďan Royce Kortekaas, který  má dvaadvacetibodový náskok před druhým Marcem Ruhem z Lichtenštejnska. Z žen má největší šance na celkové vítězství vedoucí závodnice NISSAN XTERRA USA CHAMPIONSHIP SERIES  a  XTERRA EUROPEAN TOUR, Jamie Whitmore! Tato Američanka je v současnosti jedna z nejlepších XTERRA závodnic na světě. Letos už vyhrála šest vrcholných podniků XTERRA po celém světě včetně evropských závodů BRAVE XTERRA CZECH a posledního DIMA XTERRA NETHERLANDS.

Jedna z posledních možností jak projít sítem kvalifikace na NISSAN XTERRA WORD CHAMPIONSHIP konaném v říjnu na Havaji se otevírá tuto sobotu.

V Jihozápadním Německu u jezera Titisee, ležícím mezi Freibourgem a Donaueshingenem a asi 100 Km od Stuttgartu, se rozdělí obvyklých 33 kvalifikačních míst pro XTERRA mistrovství světa. Kromě 10 000 € finančních cen v tomto závodě bude rozděleno dalších 10 000 € pro nejlepší profesionály v celkovém pořadí XTERRA EUROPEAN TOUR. Kromě toho budou ocenění nejlepší závodníci v mužských a ženských věkových kategoriích.

Závodníci nedostanou nic zadarmo. Jsou pro ně připraveny náročné tratě, jak je pro XTERRA závody zvykem. Vše začíná dvěma třičtvrtě kilometrovými okruhy plavání v ledové vodě horského jezera, kde se očekává teplota vody okolo patnácti stupňů, pak závodníci nasednou na svá horská kola a vyjedou na dva okruhy do divoké lesní přírody, aby se po dlouhých šestatřiceti kilometrech mohli vydat na kopcovitou, jedenáct kilometrů dlouhou běžeckou část. Do cíle budou závodníci probíhat půlkilometrovou uličkou slávy po promenádě malebného horského městečka Neustadt.

Pokud si někdo netroufá na celý objem tratě, má možnost absolvovat poloviční distance nebo se stát jedním ze členů tříčlenné štafety. Start hlavního závodu je v sobotu 13. září v jednu hodinu odpoledne. Více informací najdete na www.xterra.de a www.xterraeurope.com

Hodnocení:
Přečteno 54x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka