Xterra Canada, McQuaid a Thomas

20.08.2003 -
Vancover, Canada (17.8) – Kanadská šampiónka v závodě horských kol Melanie McQuaid, jako první v letošní sérii Xterra, porazila dominující Jammie Whitmore (USA). Exclentní bikerka McQuaid se dostala do čela závodu při cyklistické části, když po plavání ztrácela cca 20 s na úřadující mistryni světa Candy Angle (USA). Jamie Whitmore, největší favoritka závodu, byla ještě asi o minutu pozadu.
Vancover, Canada (17.8) – Kanadská šampiónka v závodě horských kol Melanie McQuaid, jako první v letošní serii Xterra, porazila dominující Jammie Whitmore (USA).

Excelentní bikerka McQuaid se dostala do čela závodu při cyklistické části, když po plavání ztrácela cca 20 s na úřadující mistryni světa Candy Angle (USA).  Jamie Whittmore, největší favoritka závodu byla, ještě asi o minutu pozadu.

Jedinou možností, jak udržet prvenství v závodě, bylo pro Melanii McQuaid co nejvíce zvýšit náskok, před Jamie Whitmore, na kole. Cíl si splnila na jedničku a do běhu vyrážela s více než  tříminutovým předstihem před druhou Whitmore. Náskok si již udržela do cíle, čímž překazila Jammie Whittmore sérii již pěti vítězství v řadě. Třetí doběhla Candy Angle.

Svůj sen si splnil americký mladík Justin Norman. Do Xterra Canada nikdy v sérii nezvítězil. Sen začal proměňovat v realitu při cyklistické části. Po plavání nasedal na bika až na osmém místě. V průběhu náročné cyklistiky se propracoval přes všechny favority až do vedení, které výborným během už jen potvrdil a premiérově s obrovskou radostí zvítězil. Na druhém místě dokončil s více než 2 minutovou ztrátou Stefan Jakobsen z Kanady. Za další cca 2 minuty doběhl Australan Jason Chalker.