Kubíček obhájil vítězství v Xteře

11.06.2006 -
Druhý závod české série v terénním triatlonu ozdobila rekordní účast. Jasné panování na domácí Xterra scéně potvrdil Jan Kubíček. V sobotu vyhrál druhý závod české série v terénním triatlonu v Praze na Hostivaři. „Ale byla to dřina, fakt jsem si dával,“ říkal pro protnutí cílové linie...

Praha - Jasné panování na domácí Xterra scéně potvrdil Jan Kubíček. V sobotu vyhrál druhý závod české série v terénním triatlonu v Praze na Hostivaři.

„Ale byla to dřina, fakt jsem si dával,“ říkal pro protnutí cílové linie. Kubíček vyhrál i první letošní závod, domucí šampionát v terénním duatlonu v Karlových Varech.
Až téměř do posledních metrů se ho tentokrát držel Petr Novák, běžec na lyžích a tréninkový partner Lukáše Bauera. „Budu ještě lepší, vždyť jsem teprve před měsícem sundal lyže,“ pohrozil. Neodolal až závěrečnému trháku.
Třetí skončil Peter Hertl. „Myslel jsem, že se nerozjedu, ale naštěstí jsem chytil dech,“ říkal.
Zato František Žilák, předloňský vítěz a další z favoritů, smutnil. Hned v prvním stoupání přetrhl řetěz, což znamenalo ztrátu nadějí. Přesto nevzdal a zničený doběhl na sedmém místě.

Mezi ženami získala první triumf Ivana Loubková, sestra bývalé juniorské reprezentantky Kateřiny. „Ani nemůžu mluvit, ani nevím, jak se to přihodilo.“ Rozhodla až v běhu, kde stáhla půlminutovou ztrátu a předstihla Kateřinu Pánkovou. Bývalá kanoistka a bikerka se vrátila na závodní tratě po dvouleté pauze. Až za nimi doběhla s větším odstupem pražská veslařka Markéta  Friedbergerová.

Kubíček se stal i absolutním vítězem závodu pohlaví. Muži startovali se ztrátou 21 minut podle loňského rozdílu mezi nejlepšími. Pořadatelům poprvé přálo počasí. Voda sice byla ledová, ale drsná trať tvrdá a rychlá. Přesto na její oltář padlo několik zranění. Rekordní počet téměř dvou set závodníků z pěti zemí přilákala i dopolední easy xterra, závod pro příchozí.