Na Máchačském pohodáři se rozvlnila zem

10.09.2013 -
Neděle, sedmnáct hodin a deset minut SEČ a já, zasunut v lehátku na pláži u jezera Máchova, polévám svůj jazyk lahodnou whiskey a bez hnutí brvy akceptuji sluneční paprsky. Ticho, klid a pohoda. Když v tom najednou se přiřítí tři vozy, houkačky jedou, majáky svítí a z nich vyskáčou pánové v bílých kombinézách s krabičkami v ruce.

Leknu se, že jsem to s tou whiskey a sluníčkem přehnal a přijeli krotitelé duchů, ale brzy se vše vysvětlí. Tito pánové byli totiž seismologové a celý vystrašení mi sdělili že si hovim přímo v epicentru zemětřesení o Richterově škále 4.8, které zaznamenali v sobotu 7. 9. ve 14 hodin, přímo zde na Máchově jezeře. Mezitím co zběsile zapichovali jejich krabičky do písku, tak já jsem v poklidu uskrl ze sklenky, narazil do očí černé brýle a ještě více se zasunul do lehátka, věděl jsem totiž, že ono zemětřesení způsobili všichni pohodáři a pohodářky, kteří se nebáli vlka nic a zúčastnili se již tradičního triatlonového víkendu Mácháčský Pohodář. 


ČHMÚ nás zasponzorovalo kvalitním počasím a tak byla startovní listina narvaná k prasknutí. Již od raních hodin se startovní trumpeta nezastavila a do vod jezera se postupně vrhali střemhlav všichni od těch nejmladších až po ty nejstarší. Předžáci/žačky, žáci/žačky bojovali velice urputně, a ač před startem kamarádi byli, tak na trati se nešetřili. Když utichla bouře mladších generací, seřadil se na pláži neuvěřitelný počet neuvěřitelných lidí. Po startovní siréně se hladina jezera  pod takovýmto návalem o pár centimetrú zvedla a vřelo to jak ve výřivce. Startovní masa se téměř přesně napůl rozdělila na kraulaře a prsaře a všichni se vydali na poctivou 500ti metrovou trať. Netrvalo dlouho a po mraveništi v depu z něj zmizelo všech 275 kol, které čekalo dvakrát 7,5km v krásném pískovém, borovém a lehce zvlněném Máchově terénu. Bylo podivuhodné, že téměř všichni závodníci se při průjezdu do druhého kola usmívali, prostě pohoda vládla i při bojové vřavě. A aby té pohody nebylo málo tak se ještě všichni radostně vydali na běžeckou část, která čítala 5km. Všichni si s Mácháčským pohodářem nakonec poradili výtečně a každý zaslouží velkou gratulaci. 


Nejrychleji si s tratí poradil David Janda a Zuzka Kocumová.  Mezitím co probíhala na pláži opalovačka tak se na start postavili benjamínci a věřte,že to jsou největší bojovníci ze všech. Zapadlo slunce a začali znít první tóny kapely.....after party byla vskutku bujará a dovolím si říci, že to byla nejveselejší triatlonová párty v Evropě :) 


V neděli se pak ještě jako bonus konalo mistrovství světa v orientačním triatlonu,unikátním to sportu. Na start se postavil rekordní počet čtyřiceti odvážlivců a těměř všichni se našli, pravda, závod to nebyl jednoduchý, ale o zážitky nebyla nouze a o to jde především:) Shrnuto podtrženo Mácháčský pohodář se opět vydařil na pohodu. Děkujeme všem co jste zavítali na jezero a už teď se těšíme na příští rok u jezera naviděnou. Za Mácháč brothers crew Jan Venca Francke


Hodnocení:
Přečteno 833x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu