Pohodář na Mácháči se blíží

27.08.2012 -
„Jezero hladké v křovích stinných zvučelo temně tajný bol, břeh je objímal kol a kol; a slunce jasná světů jiných bloudila blankytnými pásky, planoucí tam co slzy lásky.“

Takto popsal situaci Karel Hynek Mácha těsně před tím, než se vrhl do vln Mácháče, aby pak vzal kolo a dojel pod Bezděz, kde ho čekal ještě výšlap na hrad. Tam ho ve vyhřáté posteli čekala Lori Šomková a dál ten příběh znáte. To se psal rok 1836 a Mácha, ač nevědomky, absolvoval první triatlon na Mácháči. Letos se píše rok 2012 a vy máte opět jedinečnou možnost jít ve stopách K. H. Máchy.  Bát se nemusíte – na Bezděz Vás tahat nebudeme a ani Lori některé čekat v posteli nebude. Bude Vás však čekat parádní ukrutně kulturně sportovní víkend – Mácháčský Pohodář 2012! A na něj Vás všechny srdečně zveme!

 

Vše začne již o pátku 7. září, kdy Vás čeká warm-up party (DJ Vilém a Jarmila), nasátí atmosféry a pohoda před závodem. Sobota 8. září bude dnem D a již v 9:30 to ve velkém rozjedou předžáci a nedlouho po nich se v 11:00 hromadně vrhnou do vod, pro svoji dávku triatlonu, starší a mladší žáci a žákyně (11:02). Mladší žactvo čeká 100 m ve vodě, 4 km na horském kole a 1,5 km běhu v terénu. Ti, kteří mají o pár let více, tedy starší žactvo, si to střihnou pro jistotu dvakrát (0,3-8-3 km).

 

Jestliže dnem D je sobota, tak hodinou H je 14:00, kdy se všichni Pohodáři vydají na 500m plavbu jezerem. Na usušení po koupačce poslouží 15 km na horském kole, na kterém se pro lepší požitek pojedou tři okruhy (5km okruh). A jelikož není nic lepšího než si jít po kole zaběhat, bude závodníky ještě čekat 5 km v terénu ve dvou okruzích. Každý Pohodář, jenž protne cílovou pásku, dostane pamětní dřevěnou medaili vyrobenou z místních borovic. Dále dostane napít alka či nealka a najíst chutné krmy, o které můžete stále hlasovat na našich webových stránkách. Ty nejlepší Pohodáře pak v 16:00 náležitě odměníme hromadou různých cen. Ještě předtím se ale všichni sejdeme znovu na startovní čáře, abychom svým řevem vyburcovali ty nejmenší – benjamínky – a jejich zápolení na překážkové trati. Pak už bude zbývat jen jeden startovní výstřel a to ten na odstartování tradičně divoké večerní after-party. Pečlivý výběr kapely opět zajistí to, že i největší dřeva se s přibývající hodinou budou vlnit v bocích a zábava bude bujará. To jest večer, na kterém by žádný Pohodář neměl chybět.

 

Následuje neděle a ti, kteří se dokážou probudit před 11.30, si budou moci poměřit síly na orientačním triatlonu Mácháč Tri-O, ze kterého vzejde Mistr Světa v orientačním triatlonu. Každý si bude moci vyzkoušet, jaké to je používat při sportu svaly i hlavu.

 

Veškeré podrobné informace o sobotním závodě zde http://www.triatlonmachac.cz/propozice.htm  a nedělní propozice zde http://www.triatlonmachac.cz/docs/machac-tri-o-propozice.pdf.

 

Proto se nebojte vlka nic a přijeďte si udělat pěkný víkend na Máchovo jezero. Na viděnou se těší Mácháč Brothers Crew!

Hodnocení:
Přečteno 495x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková