Xterra v Krušných horách je výzva!!!

17.07.2012 -
Datum (1. září), které nemají děti rády, datum, kdy prázdniny dopisují poslední kapitolu a my rodiče si říkáme „konečně“ konec (to je úvod jako z telenovely), se na Klínech v Krušných horách uskuteční v pořadí šestý závod Xterra Czech Tour 2012 – XterraKrušnoman Klíny 2012.

 Pod Krušnými horami se triatlon pojede už po jedenácté a jak nejlépe otevřít druhou desítku ročníků než závodem, který je dlouhý, náročný, ale přitom bez nebezpečných sjezdů. Jako pořadatelé jsme využili maximální možné vzdálenosti co Směrnice a Pravidla nabízejí – je to taková IRON XTERRAJ .

Do 29. srpna přihlášky

Zde moc prosím o včasné přihlášení, abychom věděli kolik, že vás dorazí, kolik jídla, pití, dárků a ostatních věcí připravit. Je například rozdíl dát do vody jednoho potápěče anebo tři. Když vás bude málo, stačí jeden, když vás bude více – tři budou mít co dělat a o masérkách nemluvě.

Pátek 31. srpna 2012.

Večerní koncert kapely Luboš Pospíšil + 5P v restauraci Hotelu Emeran na Klínech. Zde si zaskotačíme, něco popijeme – to aby se nám lépe usínalo.

Sobota 1. září 2012

Od rána prezentace ve Sportovním areálu na Klínech. V dopoledních hodinách odstartují závody těch nejmenších. Zde jsme se jako pořadatelé spojili s Tomášem Slavatou a Nadačním Fondem Albert. Na děti bude čekat v tombole kolo Author a plno atrakcí jako jsou skákací hrady a další překvapení. Ti nejmenší budou jen běhat a mladší a starší žáci si dají MTB duatlon na rozumných vzdálenostech. Více informací bude zveřejňováno postupně na webu www.krusnoman.com. Dospěláci se před polednem po uložení věcí do Depa číslo 2 ve Sportovním areálu odeberou buď přistaveným autobusem do Litvínova (6km) či použijí nejčastější volbu a to dlouhý 5ti km sjezd do Litvínova po vlastní ose na kole po silnici a pak 1km po Litvínově k místu plavání anebo volba číslo tři, a to vlastními prostředky. Autobus pak odveze váš doprovod zpět na Klíny po ukončení plavecké části.

V pravé poledne start plavecké části hlavního závodu Xterra. Po rovinatém 5 ti okruhovém plavání, jedno-okruhové nerovinaté MTB. Celkové převýšení cyklistické části je 1.580 výškových metrů na 41 km – 1 občerstvovačka na 17 km (v lahvích cola, voda a iont od High5 + něco na zub a do zubů). Běžecká část je 11 km dlouhá a převýšení 336 metrů. Po plavecké části hlavního závodu bude odstartována „lehčí“ variantaEasy, která má 600m plavání, pouhých 17 km na MTB a 5,5 km krosového běhu. Mapy, převýšení a další zajímavosti o tratích opět na webu závodu.

Po závodě možnost umytí kol, sama sebe a jako takový bonus – masáže (www.masazekatka.cz).

Tak jako k dlouhému duatlonu na Klínech patří neodmyslitelně Československý speaker s velkým „S“ Vlado Baron, tak Xterru na Klínech má pod svými lechtivými fejetonovými křídly Josef Svoboda.

Pro závodníky je i připravené XterraKrušnoman funkční triko z dílny Petra Švarce.

Co na závěr. Myšlenka dne: „závod se jede v Krušných (ne)horách, kde tratě jsou snadné, rychlé a počasí vždy ukazuje svoji vlídnou tvář a když náhodou kapka deště svlaží vaši líc, tak je to jen opožděná ranní rosa, která nestačila za ranního rozbřesku spadnout na zem…“.

Krušnoman I.“


Hodnocení:
Přečteno 485x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka