Xterra v Krušných horách je výzva!!!

17.07.2012 -
Datum (1. září), které nemají děti rády, datum, kdy prázdniny dopisují poslední kapitolu a my rodiče si říkáme „konečně“ konec (to je úvod jako z telenovely), se na Klínech v Krušných horách uskuteční v pořadí šestý závod Xterra Czech Tour 2012 – XterraKrušnoman Klíny 2012.

 Pod Krušnými horami se triatlon pojede už po jedenácté a jak nejlépe otevřít druhou desítku ročníků než závodem, který je dlouhý, náročný, ale přitom bez nebezpečných sjezdů. Jako pořadatelé jsme využili maximální možné vzdálenosti co Směrnice a Pravidla nabízejí – je to taková IRON XTERRAJ .

Do 29. srpna přihlášky

Zde moc prosím o včasné přihlášení, abychom věděli kolik, že vás dorazí, kolik jídla, pití, dárků a ostatních věcí připravit. Je například rozdíl dát do vody jednoho potápěče anebo tři. Když vás bude málo, stačí jeden, když vás bude více – tři budou mít co dělat a o masérkách nemluvě.

Pátek 31. srpna 2012.

Večerní koncert kapely Luboš Pospíšil + 5P v restauraci Hotelu Emeran na Klínech. Zde si zaskotačíme, něco popijeme – to aby se nám lépe usínalo.

Sobota 1. září 2012

Od rána prezentace ve Sportovním areálu na Klínech. V dopoledních hodinách odstartují závody těch nejmenších. Zde jsme se jako pořadatelé spojili s Tomášem Slavatou a Nadačním Fondem Albert. Na děti bude čekat v tombole kolo Author a plno atrakcí jako jsou skákací hrady a další překvapení. Ti nejmenší budou jen běhat a mladší a starší žáci si dají MTB duatlon na rozumných vzdálenostech. Více informací bude zveřejňováno postupně na webu www.krusnoman.com. Dospěláci se před polednem po uložení věcí do Depa číslo 2 ve Sportovním areálu odeberou buď přistaveným autobusem do Litvínova (6km) či použijí nejčastější volbu a to dlouhý 5ti km sjezd do Litvínova po vlastní ose na kole po silnici a pak 1km po Litvínově k místu plavání anebo volba číslo tři, a to vlastními prostředky. Autobus pak odveze váš doprovod zpět na Klíny po ukončení plavecké části.

V pravé poledne start plavecké části hlavního závodu Xterra. Po rovinatém 5 ti okruhovém plavání, jedno-okruhové nerovinaté MTB. Celkové převýšení cyklistické části je 1.580 výškových metrů na 41 km – 1 občerstvovačka na 17 km (v lahvích cola, voda a iont od High5 + něco na zub a do zubů). Běžecká část je 11 km dlouhá a převýšení 336 metrů. Po plavecké části hlavního závodu bude odstartována „lehčí“ variantaEasy, která má 600m plavání, pouhých 17 km na MTB a 5,5 km krosového běhu. Mapy, převýšení a další zajímavosti o tratích opět na webu závodu.

Po závodě možnost umytí kol, sama sebe a jako takový bonus – masáže (www.masazekatka.cz).

Tak jako k dlouhému duatlonu na Klínech patří neodmyslitelně Československý speaker s velkým „S“ Vlado Baron, tak Xterru na Klínech má pod svými lechtivými fejetonovými křídly Josef Svoboda.

Pro závodníky je i připravené XterraKrušnoman funkční triko z dílny Petra Švarce.

Co na závěr. Myšlenka dne: „závod se jede v Krušných (ne)horách, kde tratě jsou snadné, rychlé a počasí vždy ukazuje svoji vlídnou tvář a když náhodou kapka deště svlaží vaši líc, tak je to jen opožděná ranní rosa, která nestačila za ranního rozbřesku spadnout na zem…“.

Krušnoman I.“


Hodnocení:
Přečteno 485x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu